Göz Altı Torbalarımdan Evimdeki Malzemeler Sayesinde Kurtuldum

gozalti torbalari

Gözlerimizin altındaki koyu renkli halkalar veya torbalar! Ne kadar da rahatsız edici bir görüntü… Onlardan her zaman çabucak kurtulmak isteriz. Elbette, her çeşit göz kremini kullanmayı deneyebilirsiniz; ancak buzdolabındaki bu yiyeceklerden bir kaçını almak çok daha kolay! Daha uygun fiyatlı bu ürünler, gözlerinizin altındaki koyu halkaları azaltma konusunda oldukça işlevseldir.

Gözlerinin altındaki torbalara elveda deyin!

1. Tam yağlı süt

sut

Normalde buzdolabında bulunan ürünlerden biri de normal süt. Ve bu da gözlerinizin altındaki torbalardan kurtulmanıza yardımcı olacak mükemmel bir ürün! Tam yağlı sütteki laktik asit cilt üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve ayrıca cildi nemlendirir. İki pamuğu soğuk süte batırın ve bunları birkaç dakika gözünüzün altına koyun.

2. Yumurta akı

yumurta aki

Göz altındaki torbalardan kurtulmak için bir başka kullanışlı yöntem de yumurta akıdır. Sadece gözlerinizin altındaki koyu halkalarla savaşmaz, aynı zamanda cildinizi daha da sıkılaştırır ve kırışıklıkları önler. Küçük bir kasede yumurtanın akını sarısından ayırın. Yumurta akını çırpın ve küçük bir fırça ile gözlerinizin altına uygulayın. 15 dakika boyunca bekletin ve daha sonra ılık suyla durulayın.

3. Yeşil veya siyah çay

unnamed file

Hem yeşil hem de siyah çay cildinizde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Ayrıca şişliği azaltır. İki çay poşetini bir dakika kadar bir bardak sıcak suya batırın ve daha sonra yarım saat buzdolabında bekletin. 15 dakika boyunca gözlerinizin üzerine yerleştirin.

Başka bir seçenek de biraz yeşil çay yapmak, bunu bir buz kabına dökün ve ardından dondurun. Tamamen donduğunda, bir buz küpünü bir beze sarın ve bunu birkaç dakika boyunca gözlerinizin altına koyun.

4. Salatalık

salatalik

Salatalık gözlerinizin altındaki torbalara karşı çok etkilidir. Bunun nedeni salatalığın içerdiği antioksidanlardır. Bunlar sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve şişliği azaltır. Gözlerinize yaklaşık beş dakika boyunca iki adet soğuk salatalık dilimi koyun ve gözünüzün altındaki halkalar siz fark etmeden kaybolsun.

5. Çiğ patates

patates2

Buzdolabında salatalık yok mu? Kilerde eski bir patates olup olmadığını kontrol edin. Salatalık yoksa, bir alternatif olarak oldukça kullanışlıdır. Bir patates soyun, dilimler halinde kesin ve sonra her gözün altına bir dilim koyun. Patates dilimleri ayrıca gözlerinizin altındaki fazla nemi gidermeye yardımcı olur.