Kadının, Erkeğin Bir Üst Sürümü Olduğunu Kanıtlayan Özellikleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antik Yunan’da kadınlar, bedenleri ve erdemleri bakımından farklı olduklarından dolayı erkeklerden farklı bir tür olarak kabul edildi. Ve gün geçtikçe kadınlar keşfedilmeye başlandı ancak kadınların birçok gizemi günümüzde bile çözülmüş değil.

Kadının, Erkeğin bir üst sürümü olduğunu kanıtlayan özelliklerini bir araya getirdik.

1. Kadınlar Tiz Sesleri Duymakta Çok Daha İyidirler.

tiz sesler

Kadınlar çok küçük yaşlardan itibaren gerçekten tiz sesleri tanıyabilirler. 1 haftalık bir kız çocuğu, annesinin sesini farklı bir bebeğin ağlamasından ayırt edebilir. Bu beceri sadece bir bebeğe bakmakta değil, aynı zamanda insanların size yalan söylediğini duymakta da faydalı olabilir – Kadınlar yalan söylemenin neden olduğu ses perdesindeki en ufak değişikliği yakalayabilir.

2. Hamilelikteki Sabah Bulantısıyla Bile Öndeler

sabah bulantisi

Colorado Üniversitesi’nden bilim adamları, hamilelik sırasında sabah bulantısının aslında bir korunma mekanizması olduğunu ve anne karnındaki bebeğin, annenin tükettiği balık, et ve kümes hayvanlarından kaynaklanan toksinlerden kaçınması için oluştuğunu keşfettiler. Ayrıca, sabah bulantısı güçlü bir bebeğin işareti olabilir, çünkü Quantity Review of Biology’ye göre sabah bulantısı olan kadınların düşük yapma şansı oldukça düşüktür.

3. Dişiler “daha ​​zekidir”

daha zekiler

Erkek beyni daha büyükken, kadınlar zeka testlerinde yaklaşık %3 daha iyi sonuçlar gösteriyor.
Bu ve aynı anda birden fazla şey yapabilme yeteneği, beyinciklerinin yapısındaki bir farklılıktan kaynaklanır. Beynin bu bölgesi kadınlarda daha büyüktür ve erkek beynine göre %30 daha fazla sinir bağlantısına sahiptir.

4. X kromozomu, iyi bir bağışıklık sisteminin parçasıdır.

bagisiklik

Gent Üniversitesi’nden bilim adamlarına göre, bir kız çocuğunun doğumundan sorumlu olan X kromozomu, bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiren ve kanser riskini azaltan daha fazla mikro-RNA içeriyor.

5. Kadınlar hastalıkları daha kolay atlatır.

daha kolay atlatirlar

McGill Üniversitesi Karmaşık Özellikler Araştırma Merkezi’nden Maya Saleh, kadınlarda erkeklerden daha fazla bulunan östrojen hormonunun iltihaplanma sürecini baskılamaktan sorumlu olduğunu keşfetti. Bu, kadın bedenlerinin hastalıklarla daha hızlı ve daha kolay başa çıktığı anlamına gelir. Östrojen ayrıca vücudun yaşlanmasını yavaşlatır, bu nedenle daha uzun yaşama olasılıkları daha yüksektir.

6. Kadınlar Biyolojik Olarak Çevresindeki Alfa-dişileri Tespit Edebiliyor

alfa

Biyolojik olarak, dişiler bir grup içinde anlaşmak ve barışı sağlamak için erkeklere göre daha kararlıdır. Ve bir alfa-dişi, sosyal davranışın şefi ve bir barışı koruma görevlisi olmak için oradadır. Peki, güç mücadelesi yoksa kadınlar bir alfa dişiyi nasıl anlar?

Bir grup kadında, ayakkabılarının uçları genellikle alfa yönündedir. Alfa tarafından bırakılan sinyalleri kolayca alırlar ve hatta onunla aynı miktarda gülerler.

7. Göğüsler her insanda aynı değildir.

gog

Dünyada çok az sayıda kadın aynı büyüklükte göğüslere sahiptir, çünkü genellikle biri diğerinden daha büyüktür. İnsan vücudunun hiçbir parçası tam simetrik değildir.

8. Kadın İçin Bir Erkekle Bir Yemek Aynıdır.

uyarilma

Kadın beyninde, bir erkeğin neden olduğu uyarılmaların, yemeğin verdiği uyarılmalar ile kıyaslandığında bir fark olmadığı ortaya çıktı. Yani MR’da bakıldığında beyindeki aynı kısmın “aydınlandığı” görülüyor. Hatta bir kadının hamilelik sırasında yemek yeme isteği uyarısı daha fazladır..

9. Doğum Kontrolü Çekiciliği Etkliyor

fizikle cekicilik

İlişkilerinde amaç çocuk olmasa bile erkeklerin genellikle doğurgan kadınlara yöneldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Erkekler bunu Kokudan ve diğer biyolojik eğilimlerden algılarlar. Doğum kontrolü, kadınlara “erkeksi” hormonlar eklediğinden ve hamile kalma yeteneğini ortadan kaldırdığından kadın çekiciliğini azaltır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!