Şampuan Ve Saç Kremi Yerine Ne Kullanılır?

annic

Artık çok fazla insan, kimyasal ürünleri güzellik ve temizlik rutinlerinden çıkarmayı tercih ediyor. “Saç kremi yöntemi” Ve “Şampuan” da bunlar arasında yer alıyor.

İsveç’te yaşayan Annica Lindberg, şampuan ve saç kremine alternatif buldu ve bunu deneyimledi. Yaşadığı deneyimi de bize anlattı.

annica2

Şampuan ve Saç kremi yerine Halep sabunu ve sirke ile durulama

Annica, çok fazla araştırma ve denemeden sonra saç sağlığını sonsuza dek iyileştirecek iki ürün bulduğunu anlatıyor: Halep sabunu ve sirke. Peki ya bunları nasıl kullandı? Ve nasıl işe yaradı?

– Halep sabunu, zeytinyağı ve defne meyvesi yağından oluşan bir sabundur. Annica, hem vücut hem de saç için kesinlikle harika bir yöntem olduğunu açıklıyor ve şöyle devam ediyor:

– Sirke ile durulama, saçınızı sabunla yıkadıktan sonra saç kremi görevi görüyor. Saçı yıkadıktan sonra, saç alkali duruma gelir ve saçı tekrar asitli haline getirmek için sirke ile durularsınız. Su ve biraz elma sirkesi karışımı kullanın.

halepsabunu

“Saçlara parlaklık verir”

Saç kuruduğunda sirke kokusunun kaybolduğunu, bu yüzden etrafta dolaşmaktan ve ekşi kokmaktan endişelenmenize gerek olmadığını açıklıyor.

– Sirke ile durulama saçı daha temiz gösterir. Ayrıca saçtaki bazı ürün kalıntılarını giderir, saç tellerini kapatır ve parlaklık verir.

elma sirkesi ve su2

Annica, sonuçlarının neredeyse anında değiştiğini söylüyor. Daha önce balsam yöntemini denemiş ve saçının çok yağlı olduğundan şikayetçiymiş.

-Daha sonra Halep sabunu ile başladım ve hemen etkisini gördüm, geçiş hiç hissedilmedi.

Saç derisi daha iyi hisseder ve saç daha fazla uzar

sac bakimi

Bir süre kullanıldıktan sonra Annica, yeni ürünlerin birçok faydası karşısında şok olmaya devam etti.

– Bir süre sonra kıvırcık saçlarım olduğunu fark ettim, saçlar daha kalın ve daha hacimli hale geldi. Saçlarımdaki kepekten ve daha önce yaşadığım kaşıntıdan kurtuldum. Saç ve saç derimi şimdi inanılmaz derecede daha iyi hissediyorum.

– Saçınız artık yağlı hale gelmez ve iyi hissettirir. Diğer bir avantajı ise saçların artık daha fazla uzamasıdır.