Kanı RH Negatif Olan İnsanların Tuhaf Özellikleri!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya üzerinde çoğu insanın kanı RH pozitif özellik taşır, Ancak insanların % 10-15 kadarı da bu geni taşımamaktadır, yani dünya üzerinde RH negatif kan özelliği olan bu kadarcık sayıda  insan var demektir. Bu insanlar sadece o rhesus maymun geninden değil, onunla birlikte gelen proteinlerden de yoksundurlar. Peki bu insanlar nereden geliyorlar?

rh2

RH negatif kan grubu olan kişiler genellikle aşağıdaki farklı özelliklere sahiptir:

• Daha yüksek IQ değerine sahiptirler.

• Mavi, yeşil veya ela gözleri olur.

• Kırmızı tonunda saç rengi vardır.

• Keskin gözlere sahiptirler.

rh

• Empatik özellikleri vardır.

• Sıcaklığa karşı aşırı duyarlılık gösterirler.

• Açıklanamayan fobiler yaşarlar.

• Yüksek düzeyde hassas duyuları vardır.

Yani, RH negatif kanı olan bireyler, bizimle aynı geçmişten ve atalardan gelmedilerse, nereden ve kimlerden geliyorlar?

RH Negatif Kan Grubu Nerden Geliyor?

Genelde RH negatif kanı olanların, başka dünyadan gelen ziyaretçilerle evlenmiş eski insanların devamı olduğuna inanılmaktadır.

RH negatif kan ve RH pozitif kan, son derece uyumsuzdur. Bu durum en çok RH negatif kana sahip bir anne ile, annenin karnında büyüyen RH pozitif kana sahip bebek arasındaki ilişkide açıkça görülmektedir. Zaten bu durum da annenin RH’si negatif olduğunda ve babanın RH’si ise pozitif olduğunda meydana gelen özel bir durumdur.

RH negatif kanı olan anneler, RH pozitif kana sahip kendi karınlarında gelişen bebeklerinin kırmızı kan hücrelerine saldıracak şekilde antikorlar üretirler. Bu durum tıp alanında RH uyuşmazlığı-kan uyuşmazlığı olarak bilinir ve RH immün globulin tedavisi ile önlenebilir. RH immün globülin, tam 2 milyon bebeğin hayatını tek başına kan bağışıyla kurtaran James Harrison tarafından üretildi!

Son derece nadir olmasına rağmen, bazı bebekler RH uyumsuzluğu nedeniyle yaşamlarına devam edemezler.

RH Negatif Kan Farklı Gezegenden mi?

Eski çağlarda dünyayı ziyaret ettiğine inanılan, bir çok farklı yabancı gemi betimleyen çizimler ve yazılar bulunmuştur. Apollo astronotlarından eski savunma bakanlarına kadar birçok kişi uzaylıların gezegenimizi gerçekten ziyaret ettiğine inanıyor. Peki ya siz?

Bu teori, yabancı ziyareti inançları ile ilgili bazı ilginç sorular da ortaya atıyor. Yani, eğer insanlar uzaylılarla çiftleştiyse, bu durum uzaylıların az ya da çok bize benzer bir vücut yapısı, saç durumu, göz rengi ve kan tipi gibi sadece ince farklılıklara izin verecek bir bileşime sahip olduğu anlamına gelebilir mi?

Tabi ki, RH negatif kanın uzaylılardan geldiği fikriyle ilgili kuşkular da var.

Bazı insanlar RH-negatif kanın, UV ışığına daha fazla maruz kalma gibi bir dış faktörün neden olduğu genetik mutasyonun sonucu olduğuna inanır.

Elbette bu teori de kendi başına yeni sorular ortaya çıkarır. Örneğin:

• Eğer RH-negatif kan basit bir mutasyon ise, neden gezegende bu kadar az insan var?

• Böyle bir genetik mutasyonu üretmek için ne kadar UV ışınına ihtiyaç duyulur? Bir insanın Dünya üzerindeki günlük yaşam boyunca bu kadar fazla UV ışınına maruz kalması mümkün mü?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. La yalan lan bence yarısı bunun, benim kan grubum A Rh (-) kırmızı tonunda saç olur diyor sarışınım, renkli gözlü olur diyor kahverengi gözlüyüm, iyi görür diyor 1.5-1.25 miyop var gözler de, açıklanamayan fobilerim yok bir tek empatik özellikler bende var o da kişilik le alakalı bence.

 2. 10 ay önce

  Gözlerim ela ama güneşe karşı çok duyarlı ortam ışıgına göre renk tonum da ufak değişiklikler oluyo ufakken sarı idim ve normal ışık ta bakınca kıllarım sarı şekilde parlıyo koparınca tamamen siyah görünüyo IQ ya gelince 4 kere ölcürdüm 100 ün altında çıkmadı hiç yani burda yazılan lara da 💯 yüz inan mıyorum doğru ile ihtimalleri kesin olarak demiş siniz ihtimaller hiçbir zaman kesin sonuç degildir

  Cevapla
 3. 7 ay önce

  c

  Cevapla
Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!