Kızına Öyle Bir Doğum Günü Hediyesi Hazırladı ki

oyle bir dogum gunu surprizi

Ebeveynlerin hayatlarındaki en büyük mutluluk kaynakları çocuklarının yüzlerinde gördükleri gülümsemedir.Filipinli kadın kızına alacağı hediyeye karar veremezken öyle güzel bir hediye hazırladı ki…

Filipinli olan Rodessa Villanueva-Reyes, 1 yaşındaki kızına unutamayacağı bir hediye hazırlamak istedi. Aradığı hediyeyi bulamayınca da kocasının da yardımıyla Facebook’ta denk geldiği kendin yap sayfalarındaki örnekleri incelemeye başladı. En sonunda bir tanesini çok beğendi ve kocasının da onayını alarak hediyeyi hazırlamaya koyuldu.

kizina dogum gunu

ÖNCE KOMŞULARDAN KARTON KUTULAR TOPLADI

Reyes’in fikri kızı için evin köşe kısmında kendine ait mutfak hazırlamaktı. Bunun için yeterli kartonları komşularını tek tek gezerek topladı. Eşi ise mahallede ve iş yerinde bulduğu bütün kartonları topladı. Getirdikleri kartonlar ile önce mutfağın yerini belirledikleri kısmın genel hatlarını oluşturarak başladılar. Daha sonra kutuları istedikleri şekil için uygun şekilde kesiyorlar ve birleştiriyorlar. Aslında bu işe başlarken genel bir mutfak yapıp kızını mutlu etmek isteyen Reyes, daha sonra adeta eksiksiz bir mutfak yaratıyor.

kutulari dizdi

ZAMANLA GERÇEK BİR MUTFAK HALİNE GETİRDİ

Genel hatlarıyla mutfağı bitirdikten sonra ufak detaylara geçen Reyes, penceresinden kapısına,dolabından fırınına hiç bir detayı atlamadı. Bütün kutuları özenle kesti boyadı ve hayalindeki mutfağı oluşturdu. Daha sonra da bir tabela hazırlayarak ‘Audrey’s Café and Restaurant’ yazdı ve kızının ev sevdiği oyun arkadaşlarını da mutfaktan eksik etmedi.

kutulari dizdi 2

HER ŞEYİ ÖZENLE HAZIRLADI

kutulari hazirladi

Kızı için kendi mutfağının yanına bir mutfak fikri tamamen orijinal bir fikir olduğu gibi, bütün detaylarını da kendisi hazırlaması görenlerin kaplerine dokundu. Reyes için de kendi elleriyle hazırladığı bu hediye oldukça önem taşıyor.

ÇOCUKLARA VEREBİLECEĞİNİZ EN BÜYÜK HEDİYE ONLARLA GEÇİRDİĞİNİZ ZAMAN

en guzel zaman

Her ne kadar çok düşünülmüş bir hediye hazırlasa da Reyes çocuklara verilebilecek en güzel hediyenin onlarla geçireceğiniz güzel zaman geçirmek olduğunu söylüyor.