Kolesterolü Düzenleyen, Mide Ülserini İyileştiren, Diyabete İyi Gelen Bael

bael kolesterol

Beslenmemizin sağlığımız açısından önemini hepimiz biliyoruz. Beslenme programımıza dahil ettiğimiz besinlerin önemini de tabi ki… Sizlerle paylaşacağımız bu besin maddesi Hindistan yöresine özgü olan bael meyvesi. Bael meyvesi aynı zamanda ahşap elma olarak da bilinir. Hindistan’da yaşayan insanlar için kutsal olduğu da düşünülür.

bael

Bael meyvesinin faydalarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Hemoroid, ishal, vitiligo ve kolera tedavisinde kullanılabilir

Bael meyvesinin kurutulmuş tozunun kronik ishal rahatsızlığının tedavisinde kullanımı önerilmektedir.

bael2

Bael meyvesi daha olgunlaşmamışken özünü kullanabilirsiniz. Olgunlaşmamış bu meyvenin özünü ise vitiligo ve hemoroid tedavisinde kullanabilirsiniz. Bu hastalıkların dışında göz ve kulak bozuklukları, anemi rahatsızlığı için de kullanabilirsiniz.

Mide ülserinin etkilerini azaltır

Gastrik ülserin etkilerinin azaltılmasına fayda sağlayan antioksidanlar açısından zengin olan bael meyvesi; midenin asidik seviyesinin dengelenmesini sağlar.

bael4

Kolesterolü dengeler

Kandaki kolesterol seviyesinin kontrol edilmesi için bael yaprağının özü kullanılabilir.

Solunum problemlerini çözer

Bael yağı, soğuk algınlığı ya da astım gibi problemlerinin tedavisi için kullanılabilir. Bael yağını başınıza uygularsanız soğuğa karşı hassasiyetinize iyi gelir.

bael5

Kabızlığı önler

Kabızlığa karşı kullanılan doğal bir ilaçtır.

bael7

Diyabeti kontrol eder

Kan şekerinin seviyesinin kontrolü için gerekli laksatifler bakımından zengin olan bael, diyabet hastalarının kullanımına uygundur.