Virüsleri Öldüren ve Ciğerlerinizi Temizleyen 7 Şifalı Bitki

ciğerleri temizleyen bitkiler

Gittikçe daha çok hastalanan bir toplum haline geliyoruz. Kullandığımız ilaçlar yetmemeye, hastalıklar çoğalmaya başladı. Yetersiz veya yanlış kullandığımız antibiyotikler yüzünden hastalıklara sebep olan bakteri ve virüsler artık daha dirençli.

Bu dirençli hastalıkları tok etmek amacıyla her geçen gün daha fazla ilaç tüketiyoruz ve bunların yan etkileri hastalığın sonuçlarından daha kötü etkiler bırakıyor.

virüslü ciğer

Antibiyotikler sadece bakteriler üzerinde etkilidir. Bu sebeple viral bir hastalıkta antibiyotik reçetesi alamazsınız. Peki viral hastalıklar için ilaç kullanmak dışında ne yapabiliriz? Hadi öğrenelim!

Sarımsak

Eğer kokusu sizi yiyemeyecek kadar rahatsız ediyorsa, eczanelerde kapsüller içinde kokusuz bir şekilde tüketebilmeniz için satılıyor. Eğer deri üzerinde bir viral hastalık varsa(uçuk gibi) sarımsağı bölgeye koyup üzerini gazlı bezle sarabilirsiniz.

Okaliptüs

Öksürük şuruplarının neyden yapıldığını düşünüyorsunuz? Tabi ki okaliptüs. Hem antiviral hem de sindirimi kolaylaştırıcı içeriğe sahiptir. Okaliptüs yağıyla sinüslerinize masaj yaparak oldukça iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

ciğerimiz

Ada çayı

Okaliptüs ile benzer içeriğe sahiptir. Sıcak ada çayının buharını içinize çekerek solunum yollarınızı rahatlatabilirsiniz.

Nane

İçerdiği mentol solunum yollarınızdaki kasları rahatlatır ve nefes almayı kolaylaştırır. İçerdiği antioksidan ve alerji karşıtı içerikler sizi virüslerden korur.

Bunu da okuyun: Tiroit Bezi için Özel İçecek Sayesinde Şişliklere ve Fazla Kilolara Elveda!

Meyan Kökü

Meyan kökü bir çok ilaçta etken madde olarak kullanılır. Aktarlardan alabileceğiniz meyan kökünü kullanarak siz de hastalıklara karşı kendinizi koruyabilirsiniz.

temiz ciğer

Kekik

Eski zamanlarda insanlar zaatüre tedavisinde kekik kullanıyordu. Bu günlerde kadınlar menstürel ağrılarını hafifletmek için kekik çayı içiyor. Sizde evde bitki çayı demler gibi kekik çayı içerek kendinizi tedavi edebilirsiniz.

Güvey Otu

Bir bardak su veya meyve suyunun içerisine bir iki damla güvey otu yağı damlatarak tüketirseniz içerdiği vitamin ve besleyici içerikten faydalanabilirsiniz. İçerdiği güçlü antioksidanlar ve antiviral özellikler sizleri koruyacak ve mevcut hastalıklarınızı ortadan kaldıracaktır.