Köpeğin Neden Ağladığını Öğrenince İnsanlığımızdan Şüphe Ettik

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gerçek arkadaşlıklar sınır tanımaz. Elbet bu sözü daha önce duymuşsunuzdur. Size bu sözün kanıtını sunuyoruz hem de hayvan dostlarımız aracılığıyla.

Hayvanların içgüdüleri diğer hayvanlardan uzak durmalarına, hatta birbirlerine zarar vermelerine sebep olsa da, hayvanlar arasında kurulan arkadaşlıkların ne kadar güçlü olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bu içeriğimizde daha önce hiç karşılaşılmamış bir arkadaşlık öyküsünü sizlere sunuyoruz. Rookie isimli bir köpek ile ailenin sahip olduğu bir inek.

inek

Rookie aileye ilk katıldığında insanlarla hemen kaynaştı ancak daha ilginç olan şu ki ailenin yanı sıra, ailenin sahip olduğu inek ile olan dostlukları herkesi şaşkına çevirdi. Beraber büyüyen bu iki arkadaş o kadar iyi arkadaş oldu ki aralarında bir anne oğul ilişkisi olduğunu söylemek bile mümkün. İnek, Rookie’nin tüylerini yalıyor ve beraber uyuyorlar. Ne yazık ki aile belli bir süre sonra ineği bir çiftliğe satmak zorunda kaldı ve ayrılma anı gerçekten insanın yüreğini dağlayan cinsten.

inek2

Herhangi bir sebepten yakın bir arkadaşınızdan ayrılmak zorunda kaldıysanız, Rookie’yi kolaylıkla anlayabilirsiniz. Havladı, ahırın etrafında defalarca döndü ve ahırın önünde saatlerce arkadaşının dönmesini umarak bekledi.

kopek

Ardından bir gün, Rookie arkadaşının sesini duydu. Başka bir çiftliğe satılan arkadaşı aslında sandığı kadar da uzakta değildi. Yan çiftliğe kaçmak ve devamlı arkadaşıyla olmak isteyen Rookie, sahibine zor anlar yaşatıyordu. Ahırda saatlerce arkadaşını bekleyen, onu duyan ama gidemeyen hayvan zor günler geçiriyordu. Yemek yemeyen ve saatlerce ağlayan hayvan sonuçta ailenin daha fazla dayanamamasına sebep oldu.

kopek2

Rookie’nin üzülmesine dayanamayan aile en sonunda ineği geri almaya karar verdi. İşte iki arkadaşın kavuşma anlarındaki hislerini size yansıtacak olan videoyu da ekledik.

İneklerini geri alan aile, aynı zamanda Rookie’ye arkadaşlık etmesi için bir köpek daha aldı. İnsanların hayvanlarını bu denli umursaması ve onlar için zorunda olmadıkları şeyler yapmaları insanı gerçekten çok mutlu ediyor.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!