Neredeyse Herkes İlk Denemede Bu Testi Yanlış Yapıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnternet ortamında optik illüzyon ve zeka soruları son zamanlarda giderek popülerleşti. Görünüşe göre insanlar yeteneklerini ve hislerini bu testler ile ölçmeyi seviyor ve bunu yaparken sınırlarını zorlayabiliyorlar.

Bu tip testler ayrıca eğlenceli oluyor ve diğer insanlar ile yarışarak kıyas yapmak da oldukça heyecan veriyor.

İnternet ortamında optik ve zeka testlerinden binlerce görebilirsiniz. Hepsinin ortak noktası ise, çözümü bulmak için tamamen teste odaklanmanız ve bir süre vakit harcamanız gerekmesi.

Bu testlerin son zamanlardaki en yaygın örneği aşağıdaki bulmacadır. Aslında oldukça basit bir şekilde tasarlanmıştır ancak çoğu insan ilk denemelerinde yanılıyor. Bulmacanın ana mantığı; istenen harfi diğer harflerin arasından bulup, tespit etmek.

Dediğimiz gibi çoğu insan ilk denemede başarısız oluyor. Eğer tüm dikkatinizi ve enerjinizi bulmacaya yoğunlaştırırsanız, belki de siz ilk denemenizde doğru cevabı bulabilirsiniz.

Bulmacayı bu kadar zor yapan ise; cevap vermek için sadece 10 saniyenizin olması.

Q Harfini Bulun

Aşağıdaki resimde çok sayıda O harfi var. Ancak birkaç tane de harfi saklı. Bakalım 10 saniye içinde kaç tane Q harfi olduğunu bulabilecek misiniz ? Hazırsanız, başlayın!

1

Cevabınızı verdiyseniz, aşağıdaki resimde sarı renk ile işaretlenmiş Q harflerine bakarak doğru cevabı verip vermediğinizi öğrenebilirsiniz.

2

Doğru cevap: 6 tane Q harfi var.

Eğer testimizi beğendiyseniz, paylaşmayı unutmayın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!