Örümcekleri Evinizden Nasıl Uzaklaştırırsınız

avatar

Sabriye Arık

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yalnıza bir bitki ile örümcekleri evinizden uzak tutabilirsiniz. Unutmayın ki örümcekler, bizim onlardan korktuğumuzdan daha çok bizden korkuyorlar.Ancak havanın soğuk olması ve evimizin sıcak olması, örümcekleri evimize davet eden durumlardan.

Her ne kadar zararsız canlılar olsa da bu misafirleri evlerimizden uzak tutmanın bir yolu var.

Hepimizin evinde bulunan hatta bahçelerimize dikebileceği bir bitki ile örümceklerden kurtulabilirsiniz.

Hatta bu ortak bitkiye ot bahçenizde bile sahip olabilirsiniz.

Biraz Kullanmanız Yeterli Olacaktır

Evimize gelen misafirlerin,akrabaların veya aile üyelerimizden birinin örümcek ile karşılaştığında verdiği tepkiler hepimiz için rahatsız edicidir.Kimse evine gelen misafirini bir örümceğin karşılamasını istemez.

Bu gibi durumların önüne geçmek için yalnızca nane kullanmanız yeterli olacaktır. Ever evimizde bulunan nane bitkiler örümceklerin nefret ettiği bitkilerdendir.Eğer evinizde nane varsa,örümcekler nanenin kokusunu duymamak için evinize girmeyeceklerdir.

Kokusu

Yapılan araştırmalara göre örümcekler nane kokusundan nefret ediyor.

Örümceklerin ziyaret ettikleri yerlere koyduğunuz bir bardak nane çayı bile yeterli olacaktır.Pencere önüne nane bitkisini koyarsanız evinize girmeyeceklerdir.

Nane yağı da kokusu açısından çok güçlüdür. Kapı kenarlarına ve pencere kenarlarına sürdüğünüz nane yağı da örümcekleri evinizden uzak tutar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Ct
  10 ay önce

  Tamamen asilsiz saksiya ektigim nanelerime orumcekler yuva yapiyor feslegenlerime bile gonul rahatligiyla dokunamiyorum orumcek cikiyor. Nane yagi suyla karistirip ssprey yapin diyorlar hic faydasi olmaz bence bitkiden uzak durmayan hayvan yagindan mi kacicak

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Örümcekleri Evinizden Nasıl Uzaklaştırırsınız