Fazla Yağlardan Nasıl Kurtulurum? 7 Etkili Yol

fazla yağlardan nasıl kurtulurum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fazla yağlardan nasıl kurtulurum, bel çevremi nasıl daha ince bir hale getiririm. Evet hepimizin merak ettiği soru bu özellikle yaz ayları yaklaşırken daha fit görünmek istemeniz çok normal. İnsanlar spor salonlarında geçirecekleri bir saati vücutlarındaki yağdan kurtulmak için esas yöntem olarak görüyor. Aslında evinizin rahatlığında basit egzersizlerle aktif kalarak fazla yağlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Yediklerinize de dikkat ederek arzu ettiğiniz vücuda kavuşmanız hiçte zor değil.

fazla yağlardan kurtulma

Bilge Cafe olarak sizlerin rahatça uygulayabileceği 7 yöntemi derledik. Vücudunuzdaki yağdan kurtulmak siz okuyucularımız için artık hiçte zor değil.

Kollardaki Yağdan Kurtulmak İçin Kol Presi ve Squat

kol presi

Ağırlıkları yere koyun. Ayaklarınızı kalçanız genişliğinde açın. Squat pozisyonu alın ve kasılma karnınızda meydana gelecek şekilde ayarlayın. Şimdi ağırlıkları alın ve kolunuzu sallamadan veya dirseklerinizi bükmeden, kalçanız tam ortada kalacak şekilde yavaşça ileri geri hareket ettirin.

Sırtınızın egzersiz boyunca düz kalması oldukça önemlidir. Omuzlarınız ve sırt kaslarınızı geliştiririr ve onlar kadar olmasa da kol kaslarınızda da değişim fark edeceksiniz.

Kalçanızı şekillendirmek için Yoga ve Pilates

yoga plates

Vücudunuzun sağlığı ve fit görünüşü için yoga ve pilates önemli sporlardır. İki sporda da bulunan pozisyonlar sadece yağ yakmanıza değil, aynı zamanda da vücudunuzun esnekliğini arttırır. Bu iki sporda da uygulanabilecek bir sürü pozisyon mevcut. Örnek vermek gerekirse Utkatasana bunlardan biridir.

Sandalye pozisyonu olarak da bilinir, kalçanızın ön kısımlarında yer alan yağ tabakalarını yok etmek için oldukça kullanışlıdır. Matın üzerinde kalçanız hafif ayrık olarak ayakta durarak pozisyona başlıyoruz. Kollarınızı öne uzatın ve sandalyeye oturur gibi çömelin. 30 saniyeden 1 dakikaya kadar ne kadar bu pozisyonda kalın. Bırakın ve rahatlayın, ardından iki kere tekrarlayın.

Balık Yüzü Egzersizi

balık yüzü egzersizi

Tombul yanaklardan kurtulmak genellikle çok zor bir iş gibi gözükebilir, ama değil! Makyajla toparlamaktan vazgeçebilirsiniz çünkü artık kalıcı bir çözüm var. Yanaklarınızı içeri çekerek insanları güldürdüğümüz ve balıklara benzediğimiz o surat şekli aslında o tombul yanaklardan kurtulmanın yöntemidir.

Sandalyeye oturun ve başınızı tavanı görecek şekilde geri yatırın. Yanaklarınızı içeri çekip 10 saniye beklerken dışarıya hava üfleyin. İlk başlarda zor gelecek ama alışacaksınız. Hem yanaklarınız, hem çeneniz hem de gıdınız kaybolmaya başlayacak. Ayrıca boyun kaslarınız güçlenecektir.

Bel İnceltici Squat

bel inceltici

İki elinize de ağırlık alın ve omuz genişliğinde bacaklarınızı açarak ayakta durun. Gövdenizi sağa doğru hareket ettirin ve kollarınızı yerel paralel olana kadar kaldırın. Vücudunuzu sola doğru hareket ettirirken, squat pozisyonu alın ve ağırlığı vücudunuza çapraz olacak şekilde kaldırın ta ki kalçanızın sol yanına ulaşana kadar.

10-15 kez tekrarlayın ve taraf değiştirin. Hem beliniz incelecek hem de kardiyo yapmış olacaksınız.

Gıdınızdan Kurtulmak İçin Çene Hareketleri

gıdılardan kurtulmak

İlk önce dik oturun. Kafanızı tam bir daire oluşturacak şekilde, çenenizden başlayarak çevirin. Kafanızı çevirirken mutlaka omzunuz ve göğsünüze sırayla temas edin. 10 kez tekrarlayın ve ters yönde çevirin.

Eğer ki boynunuz hareketten dolayı ağrırsa, aynı hareketi yarım daireler çizerek de yapabilirsiniz.

Kalçanızdaki Yağdan Kurtulmak İçin “ İnek-Kedi Pozisyonu “

kalçadaki yağlardan kurtulmak

Emekleme pozisyonu alın, kollarınız ve dizleriniz yerde düz bir şekilde dursun. Sol ayağınızı geriye doğru esnetirken, ayaklarınızı tavana doğru kaldırın. Bunu yaparken sağ kolunuzu yere paralel olacak şekilde öne uzatın. 5-6 kez tekrarladıktan sonra diğer bacağa geçebilirsiniz. Bu hareketten sonra, sağ dizinizi sol omzunuza doğru kaldırın ve diğer dizinizle aynı hareketi tekrarlayın.

Kalçanızdaki yerleşmiş yağı yakmak için en etkili hareketlerden biri budur.

Beslenme Düzeni

beslenme düzeni

Yaptığınız tüm bu egzersizleri beslenmenizle desteklemeniz gerekir. Bolca su içerek vücudunuzu zararlı maddelerden arındırmalısınız. Karbonhidrat tüketmekten kaçınarak çok hızlı kilo verdiğinizi ve inceldiğinizi göreceksiniz.

Beslenme uzmanları günde 1200 kalori alıp aynı zamanda egzersiz yaparak rahatlıkla kilo verebileceğinizi söylüyor.

Sadece bir kez yaşarsınız! Sadece bir kez yaşayacağınız bu hayatınızı sağlıksız geçirmeyin. Sizin de uyguladığınız egzersizler ve beslenme programları var mı? Bizimle paylaşın. Yorumları okumayı heyecanla bekliyoruz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!