Sağlıklı Olmak İsteyen Her İnsanın Mutlaka Yapması Gerekenler

hastalik icin

1.Her gün düzenli olarak elma tüketin,

elma yemek

2.Türk kahvesi içmiyorsanız içmeye başlayın çünkü erken ölüm riski de dahil olmak üzere birçok hastalığa iyi gelmektedir. Aynı zamanda zihin açıcı özelliği  de vardır. Kahvaltı yaptıktan bir saat kadar sonra tüketebilirsiniz.

turk kahvesi

3.Plastik bardak, şişe ve damacanalardan uzak durun. Plastik su ısıtıcı yerine daha sağlıklı cihazlar kullanın.

plastik bardak

4.Çörek otu yağını saçınıza ve cildinize sürebilirsiniz. Koku ve tadından kaynaklı çörek otu tüketemeyenler için piyasada kapsül şeklinde çörek otu yağı satılmaktadır.

corek otu yagi e1582211922459

5.Küçük parçalar halinde kestiğiniz inciri zeytinyağı içerisinde birkaç gün bekletin. Düzenli olarak sabah ve akşam aç karnına tüketebilirsiniz.

incir zeytinyagi

6.Ayçiçek yağı ve margarin kullanmamaya özen gösterin. Bunun yerine doğal zeytinyağı tüketin. İlk başlarda alışkın olmadığınızdan damak tadınıza uymayabilir. Ancak alışınca tadına doyum olmaz.

margarin

7.İmkanlar ölçüsünde terayağı, süt ve yumurta tüketin. Medyada da görüldüğü üzere piyasada özellikle gıda sektöründe insanlık dışı ürünler tüketiciye sunulmaktadır. Gıda maddelerini güvendiğiniz , bildiğiniz yerler ve kişilerden almaya çalışın. Kötü niyetli kişilerin sağlığınızla oynamasına izin vermeyin. Mümkün olduğunca günlük süt diye tabir edilen neredeyse tüm marketlerde bulabileceğiniz, içeriğinde koruyucu vb.maddeler barındırmayan sütleri tüketin.

tereyagi sut

8.Doğal zeytinyağı tüketmeye çalışın. Zeytinyağı içeriğinde % 75-80 arasında oleik asit bulundurur. Kızartma yaparken bile kanserojen madde halini almadığından içiniz rahat tüketebilirsiniz. Ayrıca yapılan araştırmalarda düzenli zeytinyağı tüketiminin kötü huylu kolesterolü düşürdüğü anlaşılmıştır.

kuru uzum

9.Sabahları uyandığınızda 21 tane kuru üzüm tüketin. Kuru üzüm  zihninizi açarak hafızanızı toplamanızı sağlayacaktır.

10.Sağlığınıza dikkat edin ki ilaç kullanmayın. Çünkü rahatsızlığımızda  bazen ilaç kullanmak zorunda kalmaktayız. İlaçların prospektüslerini okuduysanız, vücutta birçok anormalliklere neden olabileceği maddeler halinde sıralanmaktadır. Bir tarafı iyileştireyim derken başka bir tarafı kaybetmeyin.

Sizde bu yazıyı sevdiklerinizle pa-ylaşarak bu bilgilerden daha fazla kişinin yararlanmasını sağlayabilirsiniz