Sıcak su torbalarının bilinmeyen 12 kullanım şekli

sicak su torbasi

Sıcak su torbasının kullanım alanı sadece soğuk günlerde vücudunuzu ısıtmak sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Şimdi sizlere sıcak su torbasının çok daha fazla işe yarar taraflarını anlatacağız. Hadi başlayalım.

1.Bebeğiniz Şıp Diye Çabucak Uyusun

bebek

Bu basit yöntem sayesinde geceleri uyumayan bebekleriniz için muhteşem bir etkiye sahip. Biz yetişkinlerin aksine bebekler sıcaklık değişimleri konusundan bizden daha hassastırlar ve bebekler sıcak bir odada uyumayı seviyorlar. Bu yüzdendir ki annelerinin kucağından soğuk bir yatağa geçtiklerinde hemen ağlamaya başlıyorlar.

Benzer durumlarda sizin yapmanız gereken çok basit, sıcak su torbasını ılık suyla doldurun ve bebeğinizin bacaklarının yanına koyun. Bebeğiniz mışıl mışıl uykuya dalacaktır.

2.Boyun Ağrılarınızı Azaltın

boyun 1

İş gereği masabaşında uzun saatler boyunca çalışma zorunda kalıyorsanız, kitap okuma sonrası yada koltukta uyuyakaldığınızda boyun ağrılarına neden olabilir. Böyle zamanlarda kan dolaşımını hızlandırmak ve ağrıları hafifletmek için su torbalarından yararlanabilirsiniz.İlk olarak soğuk uygulama yaparak laktik asit oluşumunu azaltır ardından sıcak uyguama yapabilirsiniz.

3.Hırıltılı öksüğünüzü iyileştirin:

oksuruk 1

Havalar soğumaya başladığında soğuk alğınlığı ve öksürük gibi birçok hastalık kapımızda bekler. Kapı hafif aralandığında ise hemen içeriye girer. Gece yatarken sıcak su torbasını göğsünüze koyarak nefes almanızı rahatlatabilirsiniz. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta kalbinizin  üzerine koymamaktır.

4.Spor sonrası kasların rahatlatılması:

spor sonrasi

Yoğun egzersiz ve spor sonrası ılık bir duş almak vücudumuzu rahatlatır. Duş alma imkanınız yoksa su torbaları imdadınıza yetişir. Ağrıyan bölgelerinize sıcak su torbası koymanız sizi rahatlatacaktır.

5.Açık havada ısının

acik havada

Konserde, evinizin arka bahçesinde mangal yada barbekü partilerinizde ısınmak için pratik ve kolay bir yöntemdir. Keyifli ve sıcacık bir sohbet ortamı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

6.Gebelik ağrılarını hafifletmek

gebelik agrilari

Hamilelikte zaman zaman pelvis,mide vb. yerlerde ağrılara neden olmaktadır. Ilık bir duş almak etkili bir yöntemdir. Ancak çok yorgun ve hareket kabiliyetiniz düşükse ağrıyan bölgeye su torbası koyarak rahatlamak mümkündür.

7.Keyifli bir kamp ortamında

acik havada isinma

Kapmları genelde yazın yaparız ama kışın kapm yapmayı sevenlerinizde eminim vardır. Otururken montunuzun içinde yada yatarken su torbalarıdan faydalanarak uyku tulumunuzu sıcacık yapabilirsiniz.

8.Karın ağrılarınızı dindirin

karin agrisi

Acı ve şişkinliğe neden olan, dışkıyı dışarıya çıkarmaya çalışırken düzensiz kasılmalar nedeniyle ağrı yapan irritalb bağırsak sendromuna yakalanmıssanız su torbalarından faydalanabilirsiniz.Sıcak su torbasını karnınıza koyarak ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

9.Bitkilerinizi sulayın

bitkileri sulamak

Su torbasına koyduğunuz sıcak sudan faydalandıktan sonra soğuduğunda bitkilerinizi sulayabilirsiniz. Su hayattır.

10.Yatağınızı ısıtın

yataginizi isitin

Soğuk kış gecelerinde ortamı ısıtmak için elektirikli ısıtıcılardan faydalanabilirsiniz. Güvenli ve ucuz bir yöntem arıyorsanız su torbası kullanabilirsiniz. Yatmadan 15 dakika yatağınıza bırakabilir yada yatarken yanınıza alabilirsiniz.Sıcak ve rahat bir uyku sizi bekliyor.

11.Stresli zamanlarınızda rahatlamak:

stres

Özellikle kış aylarında havaların soğuk ve kapalı olması yada yoğun iş temposu sizi strese sokabilir hatta depresyona  neden olabilir. Vücudunuzda kan dolaşımını arttırmak ve rahatlamak için su torbalarından yararlanabilirsiniz.

12.Sırt ağrılarınızı hafifletin

sirt agrisi

Gün içerisinde uzun süre ayakta kaldınız ve bel ağrılanız var. Giysinizin üzerinden sıcak ve soğuk uygulama yaparak ağrılarınızı hafifletebileceğinizi biliyormuydunuz?

Sizinde su torbasının kullanım alanları ile aklınıza gelen farklı yöntemler varsa bizimle paylaşabiliriniz.