Sahibi Onu Terk Etmişti! Boynundaki Notu Görenler İse Gözyaşlarını Tutamadı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sahibi tarafından sokağa terk edilen kedinin tasmasında yazanlar yürek burktu. Hayvan sahibi olmak bazen anlık kararlar sonucu verilmiş olabiliyor. Bu durum da bazen sahibinin sahiplendiği hayvana bakamaması ve bunun sonunca da hayvan dostlarımızı sokağa ya da barınağa bırakılmasıyla bitebiliyor.

Fakat bu sefer durum çok farklı. Sahibi Violet adlı bu Siyam kedisini aslında çok sevmesine rağmen bırakmak zorunda kaldı. İşte Illinois’ de bulunan Violet’ in hikayesi…

kaybolan kedinin boynundaki not

25 Kasım Illinois’de sokağa terk edilmiş bir kedi bulundu ancak bu kedinin sokak kedisi olmadığı çok belliydi. Bulunan kedi kirli değildi ve tasması vardı. Son derece sıcak kanlı olan bu kedi, sonradan fark edildi ki bir Siyam kedisiydi.

Georgia, ABD’de bulunan Effingha’da Hayvan Barınağı’na getirilen Violet’in tasmasındaki notu okuyanlar göz yaşlarını tutamadı. Notta yazılanlara göre Violet eski sahibi tarafından çok seviliyordu.

kaybolan kedi

Çocuk Deyip Geçmeyin

Tasmadan çıkan kağıt bir A4 kağıdıydı ve mor renkli bir kalem ile üzerine yazılan bir not vardı. Nottaki yazılardan notun bir çocuk tarafından yazıldığı anlaşılıyordu. Notta şunlar yazıyordu. ‘ Kendine iyi bak ve hoşça kal Violet. Bu sana verdiğim isim. Umuyorum ki yeni sahibin ismini değiştirmez.Hoşça kal Violet. Umuyorum ki çok iyi bir sahibin olur.’
Sahibe Not: Lütfen onu çok sev ve iyi bak. Adına ben karar verdim. Teşekkür ederim! Sevgiler Lacey.’

Barınak görevlilerinden Vanessa Skavlem şunu söyledi: ‘Notu okur okumaz durumu anladık ve konuşamayıp ağladık. Bu kediye bakmak isteyen ancak bakamayan bir çocuk olduğunu bilmek bizi çok üzdü.’ Kedinin üzerinde eski sahibine ait başka bir şey bulunamadığı için çocuğu bulmak neredeyse imkansız. Bu yüzden görevliler bu durumu sosyal medyada paylaşıp çocuğu bulmaya çalışıyorlar.

sahibi onu terketmisti 2

‘BU KEDİYİ ALMAYA GİDİYORUM’

Durumu Facebook’taki paylaşımlardan okuyan Cindy Murray çok üzülüyor ve bu çocuğun tek isteğinin kediyi sevecek ve ona bakacak biri olması karşısında göz yaşlarını tutamıyor. Hemen çalıştığı yerden izin alıyor ve barınağa gidiyor. Barınak yolunda eşine kediyi almaya gittiğini söylüyor ve eşi de karşılık olarak kendisinin bunu yapamayacağını ama eğer eşinin isteği buysa gidip kediyi alması gerektiğini söylüyor.

kedinin sahibi

Barınağa vardığında Cindy, Violet’in barınakta mutsuz ve sinirli olduğunu farkediyor ve bir an önce Violet’i eve götürmek için işleri hızlandırıyor. Aynı gün Violet yeni sahibinin evine gidiyor. Bu yeni evinde mutlu olan ve rahat hisseden Violet şuan gerçekten çok mutlu.

Cindy’nin tek istediği ise kediye bırakan çocuğa Violet’ in artık yeni bir evi ve onu seven sahiplerinin olduğunu söyleyebilmek. Hatta bunun için bir video bile hazırlıyor. Çocuğa kedisinin bol mamalı ve huzurlu bir evde yaşadığını söyleyecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!