Tebeşirle Neleri Temizleyeceğinize İnanamayacaksınız

Hepiniz ilkokul, ortaokul ve lise dönemlerinde kullandığınız tebeşirleri hatırlarsınız. Renkli renkli tebeşirler ya sıralarımızı ya da tahtaları süslerdi. Peki uzun süre bize arkadaşlık yapan tebeşirleri evdeki problemleri çözmek için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

tebeşirle geçmeyen lekeleri çıkarın

Eminiz ki tebeşirin farklı kullanım alanlarını öğrendiğinizde şaşıracaksınız. İşte tebeşiri kullanabileceğiniz farklı alanlar…

Geçmek bilmeyen yağ lekelerinden kurtulun

yağ lekeleri

Yemeğinizi yerken ya da yaparken üzerinize damlayan yağlardan şikayetçi misiniz? Eğer elinizin altında tebeşir varsa artık korkmanıza gerek yok. Yağlı bölgeyi tebeşir kullanarak ovun ve 10 dakika bekletin. Daha sonra makinede normal programda yıkayın. Ve kıyafetleriniz ilk günkü gibi olacak.

Mutfak gereçlerini ve gümüşlerinizi parlatın

mutfak gereçlerini temizlemek

Mutfak gereçlerinin ve gümüş eşyalarınızın yakınına tebeşir koyun. Böylelikle gümüşü kirden ve nemden korumuş olacaksınız.

Gardıroptaki kötü kokulardan kurtulun

kötü koku dolap

Ne kadar havalandırırsanız havalandırın kıyafetlerinizden geçmek bilmeyen bir koku varsa tebeşir en büyük yardımcınız. Tebeşir etraftaki kötü kokuyu çekecek ve böylelikle kıyafetleriniz küf kokmayacak.

Paslanmanın önüne geçin

tebeşir paslanmayı önler

Tebeşir sayesinde paslanmanın önüne geçebilirsiniz. Paslanma ihtimali olan araçlarınızın yanına tebeşir koyun ve tebeşirin havadaki nemi emmesini saplayın.

Karıncalardan kurtarır

karınca

Karıncaların direkt bir zararı olmasa da etrafta bulunmaları rahatsızlık vericidir. Karıncalardan kurtulmak için pencere, kapı veya yollarının üzerine tebeşir parçaları koyun.

Sarı leke oluşumunu engelleyin

Tebeşir, çamaşırlarınızın beyazlığının korunmasına ve sararmış kıyafetlerinizin beyazlamasına yardımcı olacaktır. Sararan kısıma tebeşir sürün ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra normal programda yıkayın.

Duvarlardaki lekelerden kurtulun

duvar boya lekesi

Duvarlarınızın rengine uygun bir tebeşir alın ve lekelerin üzerini ovalayın. Hem duvarlardaki çatlakları hem de lekeleri gidermenizi sağlayacaktır.

Tırnak sağlığınızı koruyun

tırnak sağlığı

Güzellik sırlarına bir yenisini de ekleyin! Tırnaklarınızın uç kısmını tebeşirle ovalayın ve manikürlü görünmesini sağlayın.