Tırnak Etrafında ve Üstünde Çizgi veya Soyulma Varsa Doktora Gidin

tirnak etrafinda ve ustundeki lekelerin anlamlar

Tırnak üstündeki beyaz lekeler ve tırnak etrafındaki soyulmalar, birçok insanda gördüğümüz ve aslında normal saydığımız bir durumdur. Aslında bu lekelerin basit hava değişimlerine bağlı değiştiğini düşünsekte altında ciddi sağlık sorunları barındırıyor olabilir. Bugün karşılaştığımız bu tırnak olaylarının ne anlama geldiğine değinmek istedik. Şunu açık bir şekilde söyleyebiliriz, bu tür lekeler ve soyulmalar çok sık olmaya başladıysa muhakkak doktora gidin ve kalbinizin rahat olmasını sağlayın.

Şimdi gelin bu lekelerin ne anlama gelebileceği yönündeki kısmımıza geçelim…

Bu lekeler ne anlama geliyor?

tirnak etrafinda soyulma

Tırnaklarınızda beyaz lekeleri gördüğünüz zaman doktora görünmeniz tavsiye edilir. Beyaz lekeler, tüm tırnakları etkileyebilecek bir organizmadır ve mol, egzema veya psoriazis belirtisi olabilir. Ayrıca, akciğerleri, cildi ve farklı organları etkileyen provokatif bir hastalık olan sarkoidozunun 7 uyarıcı endikasyonlarından biri olabilir.

Beyaz benekli narin tırnaklar, tiroid organı sorunuyla ilgili olan Plummer çivisinin bir göstergesidir. Çizginin bir kısmının alt tarafta yer alma ihtimalinin yüksek olması durumunda, hastalığın başlangıç ​​dönemlerinde analiz edildiği anlamına gelir.

beyaz lekeli tırnaklar

Diğer bir rahatsız edici yan etki de; Hodgkin hastalığı, kalp yetmezliğini, enfeksiyonu ve yüksek ateşle gösterebilen iki düz çizgidir.

Bu sorun, böbrek hastalıkları, entomb alila, siroz ve kalp hastalığı dahil olmak üzere iç içe geçebilir ve yoğun rahatsızlıklara neden olabilir. Vakaların büyük bölümünde, bazı hastalıklara veya ateşli hastalıklara neden olabileceğinden doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz.