Topuk Dikenine Olabilecek En iyi Çözüm

kaynanadil

Topuk dikeni, uzun süre ayakta kalarak çalışmak zorunda olan herkeste görülen sağlık sorunudur. Topukta meydan gelen çıkıntı olarak bilinmekte ve röntgen ile teşhisi konulmaktadır.

Kaynana Dili

kaynana dili

Halk arasında kaynana dili olarak bilinen bu bitki,  ruh sağlığına ve saç bakımına iyi geldiği gibi özellikle topuk dikeni için şifa kaynağıdır.

Bu bitkiden yararlanmak istiyorsanız, bitkinin üst yaprağını  küçük parçalar halinde doğrayarak, 3-4 kaşık zeytinyağı ekleyerek kaynatın. Ardından soğumaya  bırakın. Ilık hale gelince ağrıyan bölgenize sürün ve bez ile sarın.

k dili

Daha sonra üzerine poşet geçirerek sabaha kadar bekletin. Bu şekilde düzenli olarak bir hafta boyunca yaptığınızda ağrılarınız son bulacaktır.

Acı pul biber :

aci pulbiber

Herkesin evinde rahatlıkla bulunan acı pul biberi ezerek topuk dikeninizin olduğu bölgeye gece yatmadan sürün. Üzerini sarın. Sabaha kadar o şekilde beklesin. Düzenli olarak 5 gece bu uygulamayı yaptığınızda faydasını göreceksiniz.

2 gün boyunca düzenli olarak uyguladığınızda hissedilir şekilde faydasını göreceksiniz. 

Kına

kina

Topuk dikeni ağrılarına karşı bilinen en eski yöntemlerden biridir. Topuklarınıza kına yakmak. Denemiş olan bu yöntem  topuk  dikenini eriterek yok edecektir.

Bu yöntemlerden farklı olarak kanteron, papatya ve çörek otu yağları da topuk dikeni ağrılarınız için etkilidir. Düzenli olarak her gün masaj yaparak uyguladığınızda ağrılarınızın son bulduğunu göreceksiniz.