Un Kullanarak Lavabo Temizleme Fikrini Mutlaka Denemelisiniz

lavabotem

Hiç tahmin edemesek de un , lavabonuzu parlatmak için mükemmel bir araçtır. Paslanmaz çelikler güzeldir ancak parlak oldukları süre boyunca. Ne yazık ki yemek artıkları yüzünden mutfak lavabomuz gün geçtikçe parlak özelliğini kaybeder ve mat bir görünüm kazanır.

lavabo3

Bu sorunu çözmek için pahalı ürünler kullanabiliriz ancak hiç aklınıza gelmeyecek ve hatta evinizde bulunan bir ürün ile bu sorundan kurtulmak artık çok kolay.

Artık sürekli parlayan paslanmak çeliklere sahip olmak çok zor değil!

lava

Parlatma

Tarifini vereceğimiz karışım mutfak lavabonuzu temizlemek veya dezenfekte etmek için değil sadece parlatmak içindir. Tabiki bu tarifi uygulamasanız da mutfağınızı yalnızca temizleyerek, temiz bir mutfak elde edebilirsiniz ancak unutmayın ki herkes sanki yeni yapılmış gibi görünen mutfaklara sahip olmak ister. Üstelik pahalı temizlemek ürünlerine ihtiyacınız. Yalnızca birazcık un kullanarak parlak bir mutfağa sahip olmanız mümkün.

lavabo temiz

Tarif İçin Gerekli Malzemeler:

  • Sabunlu su,
  • Bulaşık bezi,
  • El bezi,
  • Un,
  • Kağıt havlu.

temizleme 2

Yapılışı:

Önce lavabonuzu sabunlu su ve bulaşık bezi ile güzelce temizleyin. Sabunlu suyu sprey şeklinde olan temizlik kutuları içerisinde de hazırlayabilirsiniz.

lavabo once

Bu işlemi uyguladıktan sonra lavabonuzu bir bez ile tamamen kuruyana kadar silin. Çünkü bir damla bile kalan su, un ile buluştuğunda topak haline gelecektir ve bu sorun bizim istemediğimiz bir sonuçtur. Köşeleri de tamamen kuruttuktan sonra lavabonuzun içine unları serpiştirin ve bütün lavabonuza un serpeştirdiğinize emin olun. Bir kağıt havlu yardımı ile döktüğünüz unu ovalayın. Kenarları, köşeleri ve tahliye kısmını yuvarlak hareketler çizerek fırçalayın. Fırçalama sonunda unu temizleyin ve işte karşınızda yeni parlatılmış lavabolar