Ütüsüz Kırışıklıklardan Nasıl Kurtulursunuz

utu yapmadan kurtulma

Ütü kullanmadan da kıyafetlerinizdeki kırışıklıklardan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz ? Sabah kalktınız ve giymek istediğiniz gömlek kırışır. Ancak belki vaktiniz yok ya da belki ütünüz yok.

utu yapmak

Seçenek değiştirmeden de kırışıklığını düzelterek artık o gömleğinizi giyebilirsiniz.Hem de çok basit bir yöntemle.

Bazen nasıl katladığınızın veya nasıl yerleştirdiğinizin bir önemi olmaz ve gömlekleriniz kırışık. Saten gömlekler daha az kırışsa da pamuklu gömlekleriniz için bu durum geçerli değildir. Pamuklu gömlekler çok çabuk kırışabilir. Ama üzülmeyin artık en kırışık gömleklerinizi bile sadece dakikada çok basit bir yöntem ile düzeltebileceksiniz. Gerekli malzemeler ise biraz su ,saç kurutma makinesi ve sprey şişesi.

Kurutma Makinesi

kurutma makinesi ile utu

Giyeceğiniz gömleği önce biraz su püskürterek nemlendirin. Daha sonra gömlek üzerindeki kırışıkları kurutma makinesiyle kurutarak düzeltin. Bu uygulamayı gömlek üzerinizdeyken de uygulayabilirsiniz. Hem çok pratik hem de işe yarıyor!

Dileyen yapılışını da izleyebilir

Alüminyum Folyo

utu folyo

Diyelim ki ütü yapmak için fırsatınız var ve ütü masanızda mevcut. Alüminyum folyo kullanarak ütü yapmaya ayırdığınız süreyi yarı yarıya azaltabilirsiniz. Ütü masanızın üzerindeki örtüyü kaldırın ve masanızın üstünü alüminyum folyo ile kaplayın. Daha sonra masa örtünüzü tekrar yerleştirin. Alüminyum folyo ısıyı hapsedecek ve böylece iki taralı da ütü yapabileceksiniz.

Dileyen yapılışını da izleyebilir