Ele Yapışan Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkartılır?

Japon yapisitiricisindan kurtulma

Japon yapıştırıcı gibi güçlü yapıştırıcılar çok kullanışlıdır ve birçok şeyi düzeltmenize etkili bir şekilde yardımcı olabilir. Özelliği gereği elimize veya başka bir yerimize yapışmasını hiç istemeyiz. Yapıştığında ise kaba kuvvet kullanarak soymaya çalışırsanız, acı verici olabilir.

Yapıştırıcıyı cildinizden hızlı ve acısız bir şekilde çıkarmak için yapabileceğiniz 6 farklı yöntemi listeledik.

1. Ilık suda sabun

ilik suda sabun

Yapıştırıcı hala tam olarak kurumamışsa, bu harika bir çözüm olabilir. Etkilenen bölgeyi ılık sabunlu suyla dolu bir kapta bekletin. Yapıştırıcı yumuşak olduğunda, yapıştırıcıyı cildinizden soymaya başlayabilirsiniz.

2. Tuz ve su

tuz ve su

Su ve sofra tuzunu kalın bir macun oluşana kadar karıştırın. Macunu bir veya iki dakika boyunca cilde sürün. Tuz, yapıştırıcıyı temizlemeye yardımcı olacaktır.

3. Limon suyu

limon suyu

Bir kaseye biraz limon suyu dökün ve etkilenen bölgeyi 5 ila 10 dakika bekletin. Ardından limon suyunu ovmak için yumuşak bir diş fırçası veya pamuklu çubuk kullanın. Ardından, yapıştırıcıyı gevşetmek için cildinizi kuru bir bezle ovalayabilirsiniz. Ellerinizi yıkayın ve ardından nemlendirin.

4. Zeytinyağı

zeytinyagi

Etkilenen cilt bölgesini yaklaşık 20 dakika zeytinyağında bekletin. Ardından, yapıştırıcıyı güvenle soymaya başlayabilirsiniz .

5. Çamaşır deterjanı

camasir deterjani

1 çay kaşığı deterjanı bir kahve fincanı ılık suda karıştırın. Karışımı cildinize 20 saniye veya yapıştırıcı çıkmaya başlayana kadar sürün.

6. Oje çıkarıcı veya aseton

oje aseton

Bunu sadece cildiniz çok hassas değilse kullanın. Bir pamuğa biraz oje çıkarıcı veya aseton dökün ve etkilenen bölgeyi pamukla ovarak süper yapıştırıcıyı çıkarmaya başlayın. Tutkal çözüldüğünde, ellerinizi ılık su ve sabunla yıkayın.