Vücudunuzun Sizden Yardım İstediğinin 8 Belirtisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir şeyler yanlış olduğu zaman, vücudumuz daima bize bilmemiz gereken işaretleri verir. Dikkatli dinlersek, hayatımızı kurtarabilirler. Gelin bu işaretlere birlikte bakalım!

yunan ayagi

Bacak ağrısı

kramp e1567342010722

Bir kas krampı aniden gelen güçlü ve acı veren bir kasılmadır. Birkaç saniye ile birkaç dakika arasında sürer. Genellikle bacak kaslarında olur. Çoğu durumda bacak krampları, bir mineral eksikliğinden (magnezyum, kalsiyum, potasyum) kaynaklanır. Onları önlemek için bu mineraller açısından zengin besinler tüketilmelidir.

Yemek yeme isteği

yemek yeme istegi e1567342085212

Hepimizin yemek yeme istekleri var. Vücudumuz belirli besinlerden yoksun olduğu için bu durum yaşanır. Onları durdurmak için, işlenmiş gıdaları tüketmeyi bırakmalı ve daha fazla taze sebze ve meyve yemeye başlamalıyız. Vücudumuz ihtiyaç duyduğu besinleri alacağı zaman, istek gider.

Kuru cilt

kuru cilt2

Kuru cilde genellikle soğuk hava, düşük nem ve sıcak suya batma gibi çevresel faktörler neden olur. Arıtmak için nemlendirici kullanmalı ve sert, kuru sabunlardan kaçınmalısınız. Ayrıca diyetinizi değiştirmeli ve daha fazla fındık, tohum ve balık yemelisiniz. Çok fazla su içmek de vücudumuzun suyunu korumasına yardımcı olur ve kuru cildi önler.

Baş ağrısı

bas agrisi e1567342209884

Uykusuzluk, stres, soğuk algınlığı, enfeksiyon, ateş veya diğer bazı sağlık bozuklukları gibi birçok faktörden kaynaklanabilir. Vücudunuzu dinlendirmek ve sakinleştirmek için bir zaman bulmaya çalışın. Ayrıca, magnezyum yönünden zengin yiyecekleri tüketin. Acı geçmezse, doktorunuza danışmalısınız.

Kırılgan tırnaklar

kirilgan tirnaklar e1567342272891

Tırnaklar kuru, kırılgan veya yumuşak ve kırılgan olabilir. Bu duruma sık el yıkama, ellerde ve tırnaklarda kaba uygulama ve vitamin eksikliği gibi birçok faktör neden olabilir. Bunu önlemek için el eldivenleri giymeli, el kremleri kullanmalısınız. Vitamin ve  mineral bakımından zengin yiyecekler tüketmelisiniz.

Ağız kokusu

agiz kokusu 1 e1567342329626

Ağız kokusu halitozis olarak da bilinir. Ağız hijyeni kötü olabilir veya enfeksiyonlar gibi bazı sağlık sorunlarının bir işareti olabilir. Bu sorun için en iyi çözüm, iyi bir diş hijyeni ve işlenmiş yiyecekler yerine daha taze yiyecekler tüketmektir.

Şişkinlik

siskinlik e1567342428564

Birçoğumuz şişmiş bir mideden muzdarip. Yetersiz su alımı, kabızlık ve kötü beslenmeden kaynaklanabilir. Bunu önlemek için daha fazla taze yemek tüketmeli, vücudunuzu nemlendirmeli ve düzenli egzersizler yapmalısınız. Sebep bakteriyel bir enfeksiyon ise, doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekir.

Yorgunluk

yorgunluk e1567342517644

Yorgunluğu uyuşuk ve  yorgun bir his olarak tanımlıyoruz. Çok sayıda yorulma nedeni var. Örneğin anemi, tiroid hastalığı, kalp hastalığı, uyku bozuklukları ve diyabet. Tedavisi için, yeterince dinlenmeliyiz, enerji sağlayan ve günlük fiziksel olarak aktif olan yiyecekleri tüketmeliyiz.

Düzensiz bağırsak hareketi

duzensiz bagirsak e1567342588833

Sık sık düzensiz bir bağırsak hareketinden muzdaripseniz, yaşam tarzınızda ve diyetinizde bir şeyleri değiştirmelisiniz. Çok fazla su içmek, yağlı yiyeceklerden kaçınmak, daha fazla meyve ve sebze tüketmek bu sorunu çözecektir. Sebep bazı sindirim sistemi ise, doktorunuza danışmalısınız.

Yunan ayağı

yunanayagi e1567342675691

İnsanların yaklaşık yüzde 20 ila 30’u bu ayakla doğuyor. Onlardan biriyseniz, ne anlama geldiğini sormalısınız. Yunan ayağı, baş parmağından daha uzun görünen bir ikinci parmağa atıfta bulunur çünkü ilk metatarsal kemik ikinciye göre kısadır. Bazı durumlarda, ağrı ve şişlik sağlar, bu nedenle belirtileri hafifletmek istiyorsanız, başparmağın altında esnek bir ped veya bir metatarsal ped ile tasarlanmış ortez kullanabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!