Yardımsever Hemşirenin Başına Gelen

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaşamını kanser hastası çocukların tedavisine adayan bir hemşireye tedavi edilemez bir hastalık teşhisi kondu.

Erica RUCKS(40) isimli hemşireye geçen yaz ayında 4. evre metastatik me-me kanseri teşhisi kondu. Tümörler beyin ve omurgalarına yayıldı.

hemsire2

Aynı zamanda anne olan Rucks, bu yıkıcı haberi almasına rağmen Minneapolis’te bulunan Minnesota Üniversitesi Masonik çocuk hastanesinde çocuk onkoloji hemşiresi olarak uzun süre çalışmaya devam edeceğini söyledi.

40 yaşındaki Rucks “kendi kanserimi tedavi edemesem de başka birine yardım ediyorum. Kanser tedavisinde onlara yardımcı olarak kendi kanser tedavim için de yollar bulmaktayım “ dedi.

Erika 15 yaşında iken göğüs lenfoma teşhisi kondu. Hastalıktan kurtulmak için kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördü.

Doktorlar Erika’nın 15 yaşındayken geçirmiş olduğu göğüs lenfoma hastalığının tedavisi için 12 kez radyasyon almış olmasının kansere neden olabileceğini düşünüyorlar.

hemsire 1

Erika’nın Kare İle yapmış olduğu röportajda “ Yüzde 100 bilmiyoruz ama öyle olduğunu düşünüyoruz. O zaman hayatımı kurtarmaya çalışırken şu an tedavi edilemez bir kanser teşhisi konuldu” dedi.

Hayata olumlu yönlerinden bakmaya çalışan Erika hayatını bildiği gibi yaşamaya devam edeceğini söyledi.

“İstatistikleri düşünmemeye çalışarak gündelik hayatımda yapmayı sevdiğim şeyleri yaparak yaşayacağım. Ya sonra ne olur diye düşünmeden şimdiye odaklanmak istiyorum” dedi.

Erika’nın çalışma arkadaşları ona destek için yürüyüş yaptılar ve onu İyi Günler Vakfı tarafından sağlanan bir dilek için aday gösterdiler.

Aynı zamanda amatör fotoğrafçı ve spor hayranı olan Erika, Minnesota Vikigs oyununda fotoğraf çekmek için izin aldı. Çalışma arkadaşları da kendisi, eşi ve üç kızı için Disney Word’de tatil ayarladılar.

Erika, “hayatlara dokundum bu şekilde hatırlanmak istiyorum” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!