Aç Kalmadan Ve Egzersiz Yapmadan Kilo Vermenin 3 Yolu

kilo verme

Hepimiz, belimizdeki fazlalıkların kendiliğinden kaybolmasını ne kadar çok isteriz değil mi? Ama Endişelenmeyin bu bahsettiğimiz şey mümkün olabiliyormuş.

Spor salonuna gitmeden veya deli gibi diyet yapmadan bu fazla kiloları kaybetmenin birkaç alternatif yolunu sizler için bulduk.

1. Yol Kontrast duş

dus

Bu yöntem oldukça basittir ve genellikle diğer yöntemlerle birlikte kullanılır. Duştayken soğuk ve sıcak dengesi gözeterek bu işlemi yapacağız. Bu kontrast duş sadece fazla kilolardan kurtulmakla kalmayacak, aynı zamanda aritmi, obezite, vegetovasküler disfonksiyon, primer hipertansiyon ve selülit gibi sorunlardan da uzaklaştıracaktır.

1. Yıkadıktan ve şampuanladıktan sonra sıcak suyu artırarak sıcak bir duş yapın.

2. Sıcak suyu üç dakika boyunca çalışır durumda bırakın

3. Üç dakika sonra duş sıcaklığını soğuğa getirin.

4. Soğuk suyu 1 dakika boyunca çalışır durumda bırakın.

5. Bu sıcak ve soğuk döngüsünü 3-5 kez tekrarlayın.

6. Uzun süreli vazodilatasyonu önlemek için soğukla ​​bitirin.

İpuçları

Sıcağa veya soğuğa karşı hassasiyetiniz varsa bu uygulamaya alışmak için ılık/soğuk ile başlayabilirsiniz.

Ne kadar soğuk olursa o kadar iyidir, ancak bunu yavaş yavaş geliştirebilirsiniz. İnanın, direnciniz artacak!

Kontrast duşunu başınızın üzerinde kullanmaktan da kaçınabilirsiniz. Deneyen bir çok kişi bunun, aşırı sıcaklıkları tolere etmelerine yardımcı olduğunu söylüyor.

Kaynak

2. Yol Nefes

nefes egzersizi

Nefes jimnastiğinin temel kuralı, göğsünüzle değil midenizle nefes alıp vermenizdir. İnce bir bel, yırtık abs, güçlü karın kasları – her şey mümkün. Yapmanız gereken nefes egzersizi. Bir sandalyeye oturun sırtınızı dik tutun ve çektiğiniz nefesi karnınıza doldurun ardından verin. Günde sadece 5 dakika bu egzersizi yaparak kilo verebilirsiniz.

Kaynak

3. Yol Hacamat ve Masaj

hacama

Yağlarla savaşmak için en iyi masaj türleri hacamat, su, bal ve kıstırma masajlarıdır. Yağ birikintilerini parçalamaya, karnınızın önündeki kan dolaşımını iyileştirmeye ve bağırsak hareketliliğini normalleştirmeye yardımcı olurlar. Bu işlemleri hem evde hem de özel salonlarda yapabilirsiniz . Sistematik ve döngüsel olarak yapılmalıdır.