Alüminyum Folyo Kullanmanız İçin 10 Gerekli Neden

avatar

Sabriye Arık

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Alüminyum folyoyu sadece yemek yaparken değil , günlük ihtiyaçlarınızı sağlarken de kullanabilirsiniz.Bir çok kişinin yemek yaparken pratik çözüm olarak tercih ettiği alüminyum folyo tüm mutfakların vazgeçilmezidir.

Alüminyum folyo fırında kullanıldığı gibi mutfakta bir çok pişirme yönteminde de kullanılır.Bu sefer de alüminyum folynun mutfak dışında nerelerde gerekli olabileceğini 10 farklı yöntem ile öğreneceğiz.

1. Huni yapımı

Elinizde huni yoksa ve sıvılarınızı şişelere dökmek istiyorsanız bir parça alüminyum folyoyu kıvırarak huni haline getirebilirsiniz.

2. Kıyafetlerinizi ütüleyin

Kıyafetlerinizi ütülerken bir parça alüminyum folyoyu kıyafetinizin arka tarafına yerleştirin.Alüminyum folyo ütünün sıcaklığı ile ısınacak ve kıyafetlerinizi hızlı bir şekilde çift yönlü kırışıklıklarını giderecektir.

3. Makaslarınızı keskinleştirin

Makaslarınız körelmiş veya paslanmış ise makasınız ile alüminyum folyoyu 10-12 defa kesin.

4. Pilinizin ömrünü arttırın

Pilinizin ömrü bitti veya elinizde başka pil kalmadıysa alümin folyoyu yukarıda ki fotoğrafta yapıldığı gibi alüminyum folyo’yu pil ila duy arasına yerleştirerek pilinizin ömrünü uzatın.

5. Giysilerinizin hızlı kurumasını sağlayın

Bir miktar alüminyum folyodan top yaparak kurutma makinenize yerleştirin.Bu çamaşır kurutma makinenizde ki giysilerinizin sabit kalmaması için ve aynı zamanda hızlı kurumalarına yardımcı olacaktır.

6. Demirinizi parlatın

Bir parça alüminyum folyo topu ile demirinizi hem parlatın hemde temizleyin.

7.Kaşık çatalınızı temizleyin

Çatal bıçak takımınızı temizlemek için bir kabın zeminine alüminyum folyo yerleştirin, bir miktar karbonat, tuz ve kaynar su ekleyip karıştırın.

8. Ağır mobilyalarınızın yerini hızlıca değiştirin

Ağır mobilyalarınızın yerini daha hızlı ve basit değiştirebilmek için yukarıdaki görselde gösterildiği gibi mobilyalarınızın ayaklarının altına küçük kare şeklinde alüminyum folyo kesip yerleştirin, bu mobilyalarınızın zeminde daha rahat hareket etmesine imkan sağlayacak.

9.Daha güçlü wifi bağlantısı

Alüminyum folyo wifi bağlantınızı güçlendirmede yardımcı olabilir. Alüminyum folyo’yu iki üç kez katlayarak wifi modem’inizin arkasına görselde ki gibi yerleştirerek sinyallerinizi yönlendirmiş olun.

10. Yemeğinizi yaparken koruyun

Yemeğinizin tencereye yapışmaması için tencerenin altına alüminyum folyo’dan bir tabak şeklinde parça keserek yerleştirin.Bu yöntem sağlıklı yemek pişirmenin de güzel bir yöntemidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Alüminyum Folyo Kullanmanız İçin 10 Gerekli Neden