Banyo Yaparken İlk Yıkadığınız Yer Kişiliğinizi Anlatıyor

banyo yaparken ilk yıkadığınız yer kişiliğinizi anlatıyor

Hiç birimiz duş alırken bilinçli olarak bir sıralama oluşturmuyoruz. Bilinçsizce yaptığımız duş alırken temizlediğimiz bölgelerin sırası kişiliğimizle ilgili bir çok bilgi veriyor.

1. YÜZ

yüz yıkamak

Duş alırken yıkamaya önce yüzünüzden başlıyorsanız 5 temel duyulara ilginiz var demektir.İnsanların sizin hakkında ne düşündüğü sizin için çok önemlidir ve bu yüzden de ortamlarda ilk farkedilen kişi olmak istersiniz.Çoğunlukla başkalarının fikirlerini düşünüyor ve dikkat çekmek için ekstra uğraşıyor olabilirsiniz.Sizin hakkınızda kötü şeyler duymak pek hoşunuza gitmiyor olabilir.

2. KOL VE BACAKLAR

kol ve bacaklar

İlk yıkadığınız bölge ayaklar ise muhtemelen mütevazi bir kişiliğe sahip olduğunuzu düşünüyorsunuz.Ancak kol ve bacaklar gücü temsil eder. Bu yüzden önce bu gölgeleri yıkamayla başladığınızda aslında bu sizin kendinizi ifade etme sorununuzun olmadığını ve fikirlerinizi açık bir şekilde belirtebildiğinizi gösterir.Çevrenizdekiler sizi sözünüze ve çalışmalarınıza güvenirler.

3. ÖZEL BÖLGE

ozel bolge

Temizlenmeye özel bölgenizden başlıyorsanız utangaç ve içe dönük bir insansız. Özgüveniniz biraz düşük olabilir.Dışardan tanıyanlar sizinle ilgilenmiyor olabilir ama sizi yakından tanıyan insanlar sizin ne kadar dürüst olduğunuzun farkındalar.

4. GÖĞÜS

göğüs bölgesi

Duş alırken ilk temizlediğini bölge göğsünüz ise kendinize güvenen ve kararlarınızın arkasında duran birisiniz. Bağlı hissetmeyi sevmeyen bir kişiliğiniz var çevrenizdekiler size bayılıyorlar.

5. SAÇLAR

saclari yikamak

Yıkanmaya saçınızdan başlıyorsanız disiplinli ve düzenli bir kişisiniz. Vücudumuzun en üstünde bulunan bu kısım gücü belirtir.Pratik fikirli ve genel kültürü yüksek bir kişiliğe sahipsiniz.

6. OMUZLAR ve BOYUN

omuzlar boyun

Omuzdan ve boyundan başlayan kişiler genellikle çalışkan kişilerdir. Omuzlarınızdaki yüklerden bir an önce kurtulmak ve başarıya ulaşmak istersiniz.Ve bunu diğer kişilerden de beklediğiniz için rekabetçi bir kişiliğiniz var ve her zaman bir adım önde olmak isteyebiliyorsunuz.

7. SIRT

sırt yıkama

Sırt bilinçaltını temsil eder. Aynı zamanda sinir sistemimizin de bulunduğu sırt,beynimiz ve omuriliğimiz için de büyük önem taşır. Önce sırtını yıkayan kişiler genelde temkinli ve şüphecidirler.Kolay kolay her şeye inanmaz ve derinlemesine düşünürler.Yalnızlığı tercih ederler.