Biberiye Bitkisi İle Mucize Yaşamış İnsanların Gerçek Hikayeleri

avatar

Derviş Aynacı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Biberiye bitkisinin mucizesini kullanarak görenlerin tavsiyelerinden dinleyelim.

1. Eşimin işyerindeki arkadaşının babasının ayakları çok soğuktu. Diz altı bölgesinde dolaşım sistemi bozukluğundan kaynaklanan problemden biberiye çayı tüketerek kurtuldu.

2.Yaşlı bir komşumuzun yaklaşık 2 yıldır geceleri uyuyamama sorunu vardı.Damadı rahatsızlıktandan dolayı Ankara’da bir devlet hastanesinde beyin cerrahına da muayene ettirdi. Ancak çözüm olmadı. Sonra biberiye çayı tüketmeye başladı.Şimdi gece gündüz uyuyor.

3.Eşimde migreden kaynaklı baş ağrısı oluyordu. Cebinde sürekli ağrı kesici bulundururdu. Baş ağrısı başladığında “başımı kesin de bu ağrıdan kurtulayım’ derdi. 1980 başlarında Hacettepe Tıp Fakültesi’nde MR çektirdik.Migren teşhisi konuldu ancak ağrıya çözüm bulamadık. 1983 yılında Gazi Üniversitesinde tekrar MR çektirdik. Orada da migren teşhisi konulunca tedaviye başladık.

Tedavi amaçlı verilen ilaçlar etkili olmadı. Ardınan doktorlar depresyon tedavisine başladı. Sürekli faklı ilaçlar kullanmaya başladı. Bu ilaçlardan kaynaklı eşim nerdeyse 24 saat uyumaya başladı. Bunun üzerine ilaç tedavisini keserek alernatif bitkisel çözümler arayışına girdik. Orman bakanlığında tıbbi bitkiler araştırma projesinde görev almış emekli bir tanıdığımız biberiye çayı tüketmesini tavsiye etti. Bunun üzerine günde 5-6 bardak biberiye çayı tüketmeye başladık. Yaklaşık 20-25 günün sonunda baş ağrıları tamamen ortadan kayboldu.

4.Kardeşim ortopedist olarak görev yapmakta iken sanatçı Selçuk Ural ameliyat olmuş ve konuşma sırasında kardeşime migreni olduğunu söylemiş, kardeşimde biberiye çayı tüketmesini tavsiye etmiş. ATV kanalında bir programda Selçuk Ural birkaç yıl önce yaşadığı migren rahatsızlığından, ortopedist bir doktorun tavsiyesi ile tüketmeye başladığı biberiye çayı ile kurtulduğunu belirterek teşekkür etmişti.

5.Kayın biraderimin eşi Elmadağ’da kızakla kayarken düştü. Kızak freninin demiri ayak bileği ile diz arasındaki bölgeyi V şeklide kemiğe kadar eti kaldırdı.Dikiş atıldı ancak üzerinden bir ay geçmesine rağmen deri canlanmadı ve doktorlar bu bölgeye deri nakli yapmamız gerekiyor dediler.

Daha sonra estetik ameliyatı yapacak olan doktor Amerika’dan yeni gelen bir ilaç olduğunu, ameliyattan önce denememizi tavsiye eti. Eğer bu ilaç çözüm olmazsa ameliyatı yaparız dedi.Yağ benzeri ilacı deriye sürdük. 3-4 gün sonra deri canlanmaya başladı. İlacın üzerinde Rosmarinus kelimesini gördüm.Yani biberiye.Daha sonra biberiye bitkisine olan ilgim arttı. Kendi kitaplığım ve internette biberiye bitkisini araştırım. 100′ ü aşkın hastalığın tedavisinde kullanılmakta imiş.

6. Ağabeyimin torunları koşarken başını, el ve ayaklarını bir yerlere çarptığın da telaşa kapılmamalarını söyleyip biberiye yağı sürüyordum. Sıkıntılı bölgelerde şişme, morarma ve ağrı olmuyordu.

7. Yaşlı bir komşumuzun gut hastalığı vardı. Yapılan testlerde kandaki ürik asit miktarı yüksek çıkıyordu. Biberiye çayı tüketmeye başladığından bu yana sorun çözüldü.

8. Kayınpederim boyun kireçlenmesinden kaynaklı olarak boynunu hareket ettiremiyordu. Doktorlar ameliyat yapamayız bu şekilde idare et demişlerdi. Biberiye yağını masaj yaparak boyun bölgesine sürdük.Bir hafta gibi kısa bir sürede biberiye yağı ile yaptığı masajlar işe yaradı. Şimdi boynunu hareket ettirebiliyor.

9. Kızım koşarken elini çarptı ve eli morardı. Biberiye yağını sürdükten 2 saat sonra morluk geçmeye başladı.Akraba olan bir doktor tanıdığımıza vücutta oluşan morluk ne kadar sürede geçer diye sordum. 2 günde geçer dedi. Biberiye yağı ile 2 saatte geçti.

10.Biberiye yağını evde ecza dolabımızdan eksik etmiyoruz.Vücudumuzda baş ağrısı gibi ağrıyan bir yer olduğunda sürüyoruz biberiye yağını geçici de olsa ağrıyı geçiriyor. Kesilen yada çizilen bölgelere uyguladığımızda hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlıyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Mustafa AY
  7 ay önce

  sizlere baska bir alternatif tip daha.. bilindigi gibi yuksek tansiyon cagimizin en buyuk problemi.doktorlar insanlari tansiyon haplarina bagliyor mevcut haplarin kullaniminda uzun sureli olunca baska hastaliklarida tetikliyor. yuksek tansiyon kroner veya artrio damarlarinin icerden yaglanmasi sonucunda daralan damar ic duvarlari kan akisini yavaslatiyor kalpte daha fazla kan pompalamak icin cok calisiyor.iste tansiyonun sebebide damarlrdaki kan basincinin yuksek olmasidir .Simdi alin size tam bir tansiyon ilaci : 250 gram zeytin yapragini guzelce yikayin bir tencerenin icine koyun PH degeri yuksek 750 mililitre suyu ilave edin ama su klorsuz olsun .20 dakika kaynatin birakin sogusun her gun yine ac karsinina sabah ve aksam yatarken ac karnina bir su bardagi icin bakin size garati veriyorum 1 seneye kalmaz yuksek tansiyondan eser kalmiyor .bunu bizzat kendimde uyguladim kullandigim amilatinat tansiyon hapini biraktim ve tansiyonum her olcumde 160 (16) buyuk 85 veya 92 (8,5- 9) kucuk olan tansiyonum simdi (8 – 13)ki bu benim yapimdaki bir insan icin cok iyi 190 cm 92 kg geliyorum.

  yorum beğen
 • Mustafa AY
  7 ay önce

  biberiye bitkisinin bir baska faydasida ingiliz tip enustitusi tarafindan ispatlamis olan bir konuya deginmek isterim.bilindigi gibi seker hastaliginin sebebi panrea yani safra kesesinin yavas yavas fonksiyonunu kaybetmesidir. boyle olunca seker ve sekerli gidalar ve bazi gidalar kan sekerinin yukselmesine sebeb oluyor. kucuk bir tutam biberiyeyi kucuk bir tencerede 10 dakika kaynatin birakin sogusun .her gun sabah ac karnina aksamda yatarken hafif ac karnina bir su bardagi olarak icin bunu 1 sene boyunca deneyin kan sekeriniz dusuyor bu birincisi. ikincisi pankea kesesinin unisilin ureten hucrelerinin yenilenmesini sagliyorBunu rahmmetlik annemde denemistik bir yil sonra seker haplarinin kullaniminida birakti ve normale dondu.bunu ingilteredede 1000 seker hastasi uzerinde denendi cok iyi sonuclar alindi simdi ise ingiltere saglik enistitusu bunu tablet haline getirmeye calisiliyor

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Biberiye Bitkisi İle Mucize Yaşamış İnsanların Gerçek Hikayeleri