Bilim Adamları Daha Uzun Yaşamamızı Sağlayan Gerekli Egzersizleri Anlatıyorlar!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık, bize hayatımız boyunca sadece bir kere verilen en kıymetli hazinedir. Çocukluğumuzdan itibaren ona iyi bakmak bizim görevimizdir. Sağlığınıza ne kadar iyi bakarsanız, hayatınızı o kadar mutlu, uzun ve aktif yaşayabilirsiniz.

Vücudunuzun yaşını test etmeniz, aynı zamanda sağlığınızı ve hayatınızı düzeltmek için aşağıda size bir kaç egzersiz öneriyoruz.

İlk önce vücudunuzun yaşını test edin.

1 4

Kaslarınızın ısınması sağlamak için, ısınma hareketleri uygulayarak başlayın.
Ellerinizle yere dokunmaya çalışarak, eğilin. Bacaklarınızı ve sırtınızı düz tutun. Ellerinizin ulaşabildiği noktayı aklınızda tutun ve tekrar düz durun.

Testin sonuçları

20-25 yaş

2 3

*Bacaklarınızı düz tutarak, ellerinizle yere dokunabiliyorsunuz. Kaslarınız oldukça gevşektir.

25-38 yaş

3 3

*Dizlerinizi hafif bükerek, parmak uçlarınızla yere dokunabiliyorsunuz. Genel olarak, egzersiz size çok fazla rahatsızlık vermiyor.

38-50 yaş

4 3

*Parmaklarınız ayaklarınızın üst kısmına kadar uzanabiliyor, dizleriniz burkulmuş ve kaslarınız gerilmiştir. Mümkün oldukça, en hızlı şekilde tekrar düz durma isteğini hissediyorsunuz.

50 yaşından fazla

5 2

*Ayaklarınıza dokunamıyorsunuz ve daha fazla eğilme, dizlerinizin daha fazla bükülmesine neden oluyor. Kendinizi bu pozisyonda rahat hissetmiyorsunuz.

Esnekliğinizi nasıl geliştirebilirsiniz

6 2

Eğer sonuçlardan memnun değilseniz, hemen panik yapmayın. Günde 30 kere eğilin ve bir ayda şaşırtıcı sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz.
Tibetli bilgeler, kişinin vücut yaşının, esnekliğe bağlı olan karaciğere ilişkin olduğunu söylerler. Hareketsiz yaşam tarzının, hem kasları hem de organları negatif biçimde etkilediğini herkes biliyor.
Günde en az 30 kere eğilerek, bağ dokularınızı ve liflerinizi daha da güçlendirmiş olacaksınız. Sizin için en iyi haber ise, esnekliğinizi her yaşta geliştirebilmenizdir.

Bonus: statik jimnastik egzersizi ile kas gerilimini gevşetmek.

7 2

Statik jimnastik, iç kas kasılmasını yok etmekte yardımcı oluyordur. Bu basit egzersizleri uygulayarak, tansiyonu azaltmış olursunuz ve vücudunuz oksijen bakımından zenginleşmiş olur. Aynı zamanda bir çok kasın çalışmasına da yardımcı olur. Bu egzersizlerin en önemli etkilerinden biri ise organlarınıza iç ”masaj” etkisi vermesi ve sindiriminizi düzeltmesidir. Bütün bunların arasında en iyisi ise, hiç bir alete ihtiyaç duymamanızdır, ve istediğiniz her yerde uygulayabilmenizdir.

*Nefesinizi tutun.
*Derin nefes alın ve midenizi şişirin.
*Tekrar nefesinizi tutun.
*Ciğerlerinizdeki bütün nefesi verin ve midenizi içine çekin.

Önemli: Egzersiz planını uygulamadan önce doktorunuza danışın.

Esnekliği geliştirmek ve kas gerilmesini gevşetmek için her hangi bir tavsiyeniz var mı? Bizimle paylaşmayı unutmayın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!