Bilim İnsanları, Kadının Ve Erkeğin Gerçekte Ne İstediğini Buldu

kadin ve erkegin istegi

Aile kurarken herkes evliliğinde mutlu olmak ister. Klinik psikolog ve evlilik danışmanı Willard F. Harley, Jr. 800’den fazla çiftle bir deney yaptı ve aldatma olasılığını azaltmak için kadın ve erkeklerin karşılanması gereken temel ihtiyaçları olduğunu keşfetti.

Willard F. Harley Jr.’a göre kadının ve erkeğin temel ihtiyaçlarını Bu Şekilde Sıralıyor.

1. Hassasiyet ihtiyacı ve seks ihtiyacı

hassasiyet

Kadınların şefkate ihtiyacı vardır.

Bu sadece hassasiyetle ilgili değil, aynı zamanda bağlanma ve sevgiyle de ilgili. Bu duygular çeşitli şekillerde ifade edilebilir: sarılmak, çiçekler, aramalar ve genel bakım jestleri. Bütün bunlar bir kadını korunmuş ve rahat hissettirir.

Erkeklerin seks yapma ihtiyacı vardır.

Kadınlar genellikle erkeklerin güçlü seks ihtiyacını hafife alır. Willard F. Harley, erkeklerin seks ihtiyacı ile kadınların hassasiyet ihtiyacının bağlantılı olduğunu düşünüyor. Bir erkek sevgi veya şefkat göstermezse, seks yapmama ihtimali vardır. Ve tam tersi, bir kadın bir erkeğin onunla seks yapmasına izin vermezse, ona karşı şefkatli olmayacaktır.

2. Konuşma ihtiyacı ve hobiler ve eğlence için bir arkadaşa sahip olma

HOBILER

Kadınların konuşmaya ihtiyacı var.

Kadınlar, erkeklerin onları dinlemesine ve söyledikleri hakkında onlara cevap vermesine ihtiyaç duyar. ilişkinin başlarında, çift mutlu bir şekilde birbirleriyle tanışır ve konuşur. Kadınlar için, evliliklerinde de aynı şeyin olması çok önemlidir. Willard F. Harley, kadınların tatmin olmak için haftada yaklaşık 15 saat erkeklerin ilgisine ihtiyacı olduğunu keşfetti. Bu, günde 2 saatten biraz fazla.

Erkekler eğlencede eşlerine ihtiyaç duyarlar.

Kadınlar flört ederken genellikle partnerlerinin ilgi alanlarını paylaşırlar: balığa giderler, maç seyrederler vb. Evlilikte, ya sevdikleri şeyi eşlerine sevdirmeye çalışırlar ya da istediklerini kocalarının yalnız yapmasına izin verirler. Ancak erkekler için eşlerinin iyi birer arkadaş olması çok önemlidir. Psikoloğa göre, erkekler için ikinci en önemli şey eşleriyle sevdikleri hobileri birlikte yapmaktır.

3. Dürüstlük ihtiyacı ve çekici bir eşe sahip olma ihtiyacı

durustluk

Kadınların dürüst ve şeffaf bir ortağa ihtiyacı var.

Kadınların güveni, partnerlerinin dürüstlüğüne dayanır. Bu yüzden bir erkeğin güvenini kaybetmemesi için en ufak ayrıntıda bile dürüst olması çok önemlidir.

Erkekler fiziksel olarak eşlerinin kendilerine karşı çekici olmasını isterler.

Gerçekçi olalım: erkekler karılarını sadece zekaları için takdir edemezler. Ayrıca fiziksel olarak çekici olmalarına da ihtiyaçları vardır.

4. Yeterli paraya ve rahat bir eve sahip olma ihtiyacı

para 1

Kadınların yeterli paraya ihtiyacı var.

İnsan için asla yeterli para kavramının olmadığını söyleyebiliriz ama yaşam, istikrar ve kendini güvende hissetmek için gerekli olan belli bir miktar vardır. Ve kadınlar erkekte bunu gözetirler.

Erkekler rahat olmak için evlerine ihtiyaç duyarlar.

Erkekler her gün düzenli olarak çözülmesi gereken birçok sorun ve görevle karşılaşır, bu nedenle dinlenebilecekleri düzenli bir yere sahip olmaları çok önemlidir. Bu ihtiyaç o kadar güçlüdür ki, bunun hayalini bile kurarlar.

5. İyi bir baba olan bir kocaya sahip olma ihtiyacı ve onun beğenilme ihtiyacı

baba

Kadınlar çocuklarına iyi bir baba isterler.

Kadınlar için, kocalarının oğulları için iyi bir rol model olması ve kızları için mükemmel bir erkek imajı olması önemlidir. Ayrıca erkeklerin çocuklarının gelişiminde ve eğitiminde belirli sorumluluklar almaları gerekmektedir.

Erkeklerin beğenilmeye ihtiyacı var.

Erkeklerin kendileriyle gurur duymaları ve kadınlarının onlara hayran olduğunu anlamaları önemlidir. Samimi hayranlık, erkekler için ciddi bir motivasyon kaynağıdır. Onlara daha fazlasını yapmaları için ilham verir.

Bilim insanına katılıyor musunuz yoksa farklı bir fikriniz mi var? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin!