Bozuk Parayla Hayat Kurtaracak İpucu!

para buz

Zaman zaman evimizden uzakta bir süre geçirmemiz gerekebiliyor. Tatile, iş gezisine ve ya ailemizi ziyarete gittiğimizde birkaç günlüğüne ve ya uzun bir süre evimizden uzakta kalabiliyoruz. Peki ya döndüğünüz zaman elektrikle çalışan eşyalarınızda bir farklılık oluyor mu?

buzdolabi

Büyük ihtimalle siz evde yokken elektrikler kesilmiştir ve bunu fark etmek oldukça kolaydır. Peki ya ne kadar süreliğine kesildiğini? Dolayısıyla buzdolabınızdaki yiyeceklerin çözülüp bozulup tekrar donduğunu fark edemeyebilirsiniz.

Artık fark edebilirsiniz.

ABD’li Sheila Pulanco Russell bazı bölgeleri vuran Matthew kasırgasında bu durumu yaşayan insanlar için harika bir ipucu önerdi.

Bu ipucu ile uzun süre evde olmadığınız zamanlarda elektriklerin kesilip kesilmediğini, yani yiyeceklerin bozulup bozulmadığını anlayabiliyorsunuz.

Mutlaka işinize yarayacak bu ipucunda ihtiyacınız olan şeyler ise sadece bir kupa, bozuk para ve su.

kupa

Sheila çok popüler olan bu ipucunu şöyle açıklıyor:

“ Kasırga yüzünden ve ya başka bir sebepten evinden bir süre uzak kalmak zorunda kalanlara harika bir önerim var. Buzdolabınıza içi su dolu bir kupa koyun ve donmasını bekleyin. Donduktan sonra buzun üzerine bir bozuk para koyun. Böylelikle kasırga dolayısıyla ve ya herhangi bir sebepten evinizden uzak kaldığınızda geri döndüğünüz zaman yiyecekleriniz bozulup bozulmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Eğer bozuk para kupanın en dibine düşmüş ve donmuşsa yiyecekleriniz bozulmuş olabilir. Eğer kupa ilk koyduğunuz yerde yani kupadaki buzun en üstünde duruyorsa yiyecekleriniz gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Bu ipucunu evinizden uzak kaldığınız zaman denemeniz mutlaka denemelisiniz. Böylece siz evde yokken hem elektriğin kesilip kesilmediğini hem de yiyeceklerinizin bozulup bozulmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Eğer yiyeceklerinizi bozulup bozulmadığından emin olamıyorsanız hemen çöpe atmanızda fayda var. Çünkü söz konusu olan sağlığınız.”

Bu oldukça basit, etkili ve denenmesi gereken bir yöntem. Bildiğiniz başka hayat kurtaran basit ve tekili bir yöntem var mı? Fikirleriniz yorumlarda paylaşmayı unutmayın!