Tırnak Şekliniz Karakteriniz Hakkında Ne Söylüyor

tirnak sekli kisilik

Çok uzun yıllardır insanların dış görünüşleri,fiziksel özellikleriyle insanlar birbirini anlamaya ve karakter analizi yapmışlardır. Günümüzde de fiziksel özelliklere bakılarak karakter analizi çok yaygın bir yöntemdir. Bu yazımızda ise tırnak şeklinize göre karakter eşleştirmesi yapacağız.

tirnaklar32

Tırnak yapınızı resimdeki örneklere bakarak belirleyiniz.

1. Dik ve uzun tırnak:

tirnak1

Çok romantik bir insan olarak bilinmesenizde içten içe hayaller kuruyorsunuz. Ufacık şeylerle bile mutlu olabiliyor adeta mutlu olmak için sebepler arıyorsunuz. Yaptığınız işlerin en iyisi olmasını istiyorsunuz. Yalnızlıktan ziyade kalabalıklar arasında olmak sizi daha mutlu ediyor.

2. Yana açılan tırnak

2

Hemen parlayan bir karaktersiniz.Ancak bu parlama çok uzun sürmüyor. Düşünceli bir insansınız bu yüzden insanların da dürüst olmasını bekliyorsunuz. Adaletli bir insansınız ancak yeri geldiğinde fikirlerinizi de açık bir şekilde belirtip, insanlara duymak istemediği şeyleri bile söyleyebiliyorsunuz.

3 ve 4. “Yuvarlak yumurta” tırnak:

3 4

Çok neşeli bir insansınız.Rahatlık sizin için ön planda kalıyor.Sanata yatkınlığınız olabilir.Adeta çocuk ruhlu bir insansınız.Çok kolay mutlu olup çok kolay üzülebilirsiniz.İnsanların düşüncesizce davranmaları sizi derinden etkileyebilir.Bu yüzden dostlarınızı seçen çok iyi düşünmelisiniz.

5. Kare tırnak :

5

İnsanları yönetmeyi seviyorsunuz. Çok dobra bir insansız. Yaptığınız şeyleri şevkle yapıyorsunuz. Ancak etrafınızdaki herkesi kontrol etmek istiyorsunuz. Bu yüzden eğer etrafınızdaki insan naif ve sessiz bir insansa onu çok kolay üzebilirsiniz.Eğer dik başlı biriyse onu ezebilirsiniz.

6. ve 7. Üçgen tırnak:

6 7

Sizin için mantık her daim ön plandadır. İyice düşünüp en mantıklı olduğuna karar verene kadar bir şey yapmazsınız. Aklınıza gelen fikirler çoğu zaman etranızdakileri şaşırtabilir.Fikirlerinizle onları çok çabuk etkilersiniz.

8. Badem tırnak:

8

İnsanlara karşı kolay kolay kendinizi açamıyorsunuz. Genelde onlara ihtiyaç duyduğunuzda arıyorsunuz. Gerektiğinde çok iyi ve fedakar olabiliyorsunuz ancak unutmayın ki bu sonsuza kadar bu şekilde süremez.

9. Sivri Tırnak :

9

Azminiz sizi hayatta tutan en önemli şeylerden biri.Kafanıza koyduğunuzu yapmadan durmazsınız ve sizi hiçbir şey engelleyemez. Lüksü seversiniz ve çevrenizdekilerle de paylaşmaktan çekinmezsiniz.