Kol Saatini Tüm Gün Kolunuzdan Çıkarmazsanız Ne Olur?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İster bir spor saat ister klasik bir saat tercih edin, tüm gün çıkarmak istemezsiniz. Modern saatler, adımlarınızı saymaktan tutun uykunuzu izlemeye kadar, saatin kendi işlevi haricinde bir çok işi yapabiliyor. Ancak, saati koldan hiç çıkarmamak iyi sonuçlar doğurmuyormuş.

Eğer saatinizi hiç kolunuzdan çıkarmıyorsanız bu makaleyi okuduktan sonra bu alışkanlığınızı gözden geçireceksiniz.

1. Karpal Tünel Sendromuna Yol Açabilir.

karpal tunel

Sürekli saatinizi takmanın neden olduğu rahatsızlığı görmezden gelmeye devam ederseniz, karpal tünel sendromu gibi oldukça tatsız sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durum sinir sıkışmasına neden olur ve artık saatinizi takmasanız bile elinizde sürekli ağrı ve güçsüzlük hissetmenize neden olabilir.

2. Kas Krampları Oluşur.

kas kramplari

En sevdiğiniz saati 7/24 takarsanız, kayıştan gelen sürekli baskı kan dolaşımını kısıtlayarak uyuşukluğa neden olabilir. Kan akışının olmaması da ağrılı kas kramplarına neden olabilir ve hatta işinizdeki performansı bile etkileyebilir.

3. Bilek ağrısı hissedebilirsiniz.

bilek agrisi

Saatinizi hiç çıkarmazsanız, bilekteki sinirlerin sürekli sıkışması acı verici hislere neden olabilir. Ve saatiniz çok hantal ve ağırsa üstelik bunu çok sıkı takarsanız, sonunda sinir hasarına yol açabilir. Bileğinizde herhangi bir uyuşma veya karıncalanma hissederseniz, kayışı ayarlayıp gevşetmeye çalışın veya saatinizi takmaya ara verin.

4. Bileğinizde izler fark edebilirsiniz.

bilek izleri

Saatinizin kayışı, bileğinizden kaymasını önleyecek kadar sıkı bir şekilde oturmalıdır, ancak cildinize baskı yapmamalı ve kaşıntılı izleri bırakmamalıdır. Cildinizde çok çabuk kaybolan hafif izler herhangi bir sorun teşkil etmez ancak cildinizde uzun süre kalan kırmızı izler fark ederseniz, saatinizi çok sıkı taktığınızın bir işareti olabilir. Saatinizin kayışını gevşetmezseniz veya cildinize nefes alma şansı vermezseniz, uzun vadede tahrişe ve kızarıklığa neden olabilir.

Saatinizi ne sıklıkla takarsınız? Giydiğinizde herhangi bir rahatsızlık hissettiniz mi?

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!