Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Demlikteki Çayı Dökmeyeceksiniz

demlik cay atmayin

Gündelik hayatta çay içmeyen yada demlemeyen yoktur sanırım. En azından sevmeyenlerde demlikte kalan çayın inanılmaz faydalarını görünce çay demlemek için kalkabilir. Kısacası artık demlediğiniz çay kalınca üzülmenize gerek yok.

Saçınız mat mı?

mat saclar

Saçınız mat görünümde ise duş aldıktan sonra çıkmadan demlikteki kalan ılık çay ile saçınızı duruladığınızda saçlarınızın ışıltışı bir görünüm aldığını göreceksiniz.

Ayağınız mı kokuyor?

ayak kokusu

Demlikte kalan ılık çayı leğene doldurun ardından yatmadan önce 10 dakika kadar ayaklarınızı içinde tutun. Ayrıca boğaz ağrıları için çayı süzdükten sonra soğuk halde gargara yaparak ağrınızı dindirebilir, duş sonrası kalan çay ile cildinizi ovuşturduğunuzda cildinizdeki yağlanma sorunlarını çözebilirsiniz.

Derinizdeki yaraların temizlenmesi

Bir pamuk yardımıyla adeta antibiyotik etki gösterebilen çayı yaralarınızın temizlenmesinde kullanabilir, balık yada soğan kokan ellerinizi kalan çay ile yıkadığınızda ellerinizdeki kokudan kurtulabilirsiniz.

Gözünüz çapak mı yapıyor?

capakli goz

Göz çapaklanmalarını içinde işe yaramaktadır. Bunun için kaynamış çayı küçük bir leğen içerisinde yada geniş bir kap içerisine koyduktan sonra buharın gözünüze gelecek şekilde tutmalısınız. Ayrıca buzdolabınızda oluşan kötü kokuları da içine çeker. Demlikte kalan çay posalarını kuruttuktan küçük bir kap içerisinde buzdolabınızın bir kaç yerine bırakın. Kokudan eser kalmayacak.