Cildinize Zarar Vermeden Doğal Makyaj Temizlemenin Püf Noktası

dogal makyaj temizleme

Cildinizdeki makyajı temizlemek için denemediğiniz ya da kullanmadığınız yöntemin kalmadığını biliyoruz. Belki hali hazırda kullandığınız yöntemden memnun bile değilsiniz. Tüm bu kozmetik sektöründen ulaşılabilecek malzemeleri bir kenara koyun ve evinizdeki nemlendirici kremi tercih edin.

Bazı zamanlar günlük stres ya da yorgunluk yüzünden makyajı temizlemek eziyet haline gelebilir. Fakat cildinizin pürüzsüz olmasını istiyorsanız yüzünüzdeki makyajı temizlemeyi unutmamalısınız. Yalnızca makyaj da değil şehir hayatının getirdiği toz ve kir de gözeneklerin tıkanmasına neden oluyor.

temizlenmiş makyaj

Maskara, eyeliner, fondöten gibi cildinize nüfuz eden makyaj malzemelerinin ciltten çıkarılması için son zamanlarda misel sular kullanılıyor. Fakat kullanılan bu kimyasal cildin yapısını inceltiyor ve kolajen miktarının azalmasına neden oluyor.

Eğer siz de makyajınızı temizlerken cildinize zarar verip vermediğinizi merak ediyorsanız tüm bunları bir kenara bırakın ve nemlendirici krem kullanın!

yuzdeki makyaj dogal temizleme

Makyajınızı krem ile çıkartmak en sağlıklı ve pratik yöntemlerden biri. Cilt tipinize uygun bir makyaj temizleme kremi kullanın ve cildinize verdiğiniz zararı azaltın. Kuru cildi olanların yumuşak losyonlar kullanması gerekmektedir. Yüzünüzden makyajı çıkarmak için dairesel hareketlerle kremi yüzüne masaj yapar gibi yedirin. Kullanacağınız ürünün kullanım talimatlarına bakmayı ihmal etmeyin.

Kremle Makyaj Nasıl Çıkarılır?

kremle makyaj temizleme

Evinizdeki nemlendirici kremin bir top pamuğa alın ve cildinizdeki makyajı temizleyin.

Göz kalemi, eyeliner ve rimel gibi daha zahmetli malzemelerin temizliği için ise vazelin kullanmanız daha etkili olacaktır. Parmağınıza çok az bir miktarda vazelin alın ve göz çevrenizde gezdirin. Daha sonra temiz bir bez ile orayı silin ve bu kadar! Makyajınızı temizlediniz.