Cildinizi Daha Sağlıklı Hale Getirecek 9 Sır

cildinizi daha sağlıklı hale getirecek 9 sır

Alanında uzman bir cildiyeciye gittiğimiz zaman, onun kişisel bakım sırlarını mutlaka bilmek isteriz: Ciltleri için neler yapıyorlar, hangi yüz maskesini uyguluyorlar ve ciltlerini daha sağlıklı hale nasıl getiriyorlar.

Biz de profesyonellerin bu cilt bakım sırlarını sizlerle paylaşıyoruz.

9. Dikkatli Temizleme

yüz yıkama

Güzellik ürünleri kullanmadan cildi dikkatlice temizlemek dermatolojistlerin paylaştığı sırlardan bir tanesi. Nemi deri hücrelerinizin içinde tutmak için içinde seramid bulunan ürünleri tercih edin.

8. Ne kadar kreme ihtiyacınız var?

kaşık

Yaşlanmadan korunmak için kullandığımız güneş kremleri hususunda uzmanlar ölçülü olmak konusunda uyarıyor. Önerdikleri ölçü ise yarım çay kaşığı.

7. Kuru ciltler için kaplıca suyu

atlak surat

Cildinizin elastikliğini korumak için uzmanlar kaplıca suyu spreylerini öneriyorlar. Kaplıca suyunun içinde kalsiyum, bakır, demir ve sodyum bulunur. Bu su aynı zamanda cildiniz güneşten koruyacak selenyum gibi zengin mineraller de içerir.

6. Ne kadar az o kadar iyi

krem

Her zaman küçük boy ürünleri satın alın. Kullandığınız ürünler ne kadar faydalı olursa olsun içlerinde bulunan “sihirli” ürünler belli bir zaman sonra etkisini göstermemeye başlar.

5. Vücudunuzun pozisyonunu doğru tutun

yoga

Vücudunuzu doğru pozisyonlarda tutmak kanın düzenli akışını sağlar ve cildiniz için fazladan oksijen sağlar. Eğer yoga yaparsanız, bütün bu faydaların yanı sıra daha az stres altında olursunuz.

4. Uygun yatak takımları kullanın

ipek pamuk

Uyku sırasında cildinizde kırışıklıklar meydana gelebilir. Bunu etkileyen unsurlardan iki tanesi de çarşaf ve yastık kılıflarıdır. Eğer ipek yastık kılıfları kullanırsanız cildiniz uyku sırasında zarar görmez.

3. Toplu bakım daha etkilidir.

kremler

Güneş kremleri ve antioksidanlar sabah bakımı için idealdir. Retinoidler ise (A vitaminli kremler, kas gevşeticiler) geceleri kullanıldığında faydalıdır. Eğer bu toplu bakımı beraber yaparsanız cildiniz için en iyi sonucu elde edersiniz.

2. Güz koruması

yaz sonbahar kış

Sonbaharda kullandığınız kremlerin normal zamanlarda kullandıklarınıza ek olarak C ve E vitaminlerini, seramid, aloe ve hiyalüronik asid içermelidir. Amino asidler ve organik yağlar da cilt tabakasını sertleştirerek güz dönemlerini daha rahat atlatmanıza yardımcı olur.

1. Hindistancevizi bakımı

hindistan cevizi

Her dermatolog hindistan cevizinin cildiniz için ne kadar faydalı olduğunu bilir. Eğer düzenli aralıklarla hindistan cevizi sütü içerseniz, cildinizin birkaç hafta içinde nasıl parladığını göreceksiniz. Ayrıca her türlü cilt tiplerine sahip olan insanlar için çeşitli maske tarifleri de vardır.

Cilt bakımı zor değildir! Muhtemelen sizin de cilt bakımı için basit ama etkili tarifleriniz vardır. Siz de bu tariflerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.