Derinizdeki Çatlakları Gidermenin 8 Doğal Yolu

derinizdeki catlaklar

Derideki çatlaklar genellikle hamilelikle ilişkilendirilir ancak hızlı kilo alma veya verme, ağırlık kaldırmak, eğer hormon dengesizliği yaşıyorsanız veya belli bir hastalık geçiriyor olmanız gibi birçok şekilde meydana gelebilir. Bu çatlakların kendi kendine tamamen yok olması pek muhtemel değildir. Fakat yok oluş sürelerini hızlandırmak için yapılabilecek doğal yollar mevcut.

Bilge Cafe derideki çatlaklardan kurtulmak için gerçekten etkili sekiz doğal yöntem bir araya getirdi. Çatlak karşıtı pahalı kremlere çok fazla para ödemektense doğa tarafından cildiniz için hazırlanan bu tedavileri deneyin!

1.Bol Su için

2 9

Vücudunuzu susuz bırakmamak çok önemlidir! Eğer yeterince su içerseniz cildiniz yumuşak ve elastik kalır. Su içmek cildinizi nemli tutar. Biliyorsunuz ki kuru deri deri çatlaklarının oluşması ve oluşan çatlakları, yara izlerini ve kırışıkları daha çok gösterir. Araştırmalar gösteriyor ki günlük 8-9 bardak su içmek önemlidir.

2.Limon Suyu Uygulayın

3 8

Limonda bulunan C vitamini kollajen üretimini arttırır. Bu da cildinizi daha esnek hale getirir. Aynı zamanda limon suyu asidik özelliğe sahip olduğundan ölü deri hücreleri hızlıca ortadan kaldırır. Deri çatlaklarınızın renklerini açarak iyileşme ve kaybolma sürelerini hızlandırır.

Nasıl Kullanılır:  

Deri çatlaklarınızın olduğu bölgeyi limon suyuyla ovun ve 10 dakika bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayabilirsiniz.

3.Aloe Vera Kullanın

4 6

Aloe Vera doğal bir deri iyileştiricisidir. Dünya Ana’nın bize sunduğu en güçlü bitkilerden biridir. Zarar görmüş deri hücrelerini içindeki antioksidanlar yardımıyla iyileştirirken, derinizi de yeniden canlı haline kavuşturur. Aynı zamanda kollajen miktarı bakımından zengindir ve bu özelliği sayesinde cildinizi daha yumuşak ve daha esnek hale getirir.

Nasıl Kullanılır:

Eğer daha önce hiç aloe vera kullanmadıysanız, Bileğinize küçük bir miktar içindeki jelden sıkın ve alerjik reaksiyon gösterip göstermediğinizden emin olun. Eğer alerjik değilseniz, deri çatlaklarına uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Sonrasında ılık suyla durulayabilirsiniz.

4.Hint Yağı Uygulayın

5 5

Hit yağı risin oleik asit içerdiğinden dolayı deri çatlaklarını iyileştirir. Eski hint alternatif tıbbı çatlaklar için en güçlü tedavilerden biri olduğunu söylüyor. Yağ asitleri bakımından çok zengindir ve mükemmel bir nemlendiricidir.

Nasıl Kullanılır:

Çatlak bulunan bölgeye hint yağı ile masaj yapın. Bölgeyi streç film ile 20-30 dakika boyunca sarılı bırakın. Daha iyi etki için uygulama öncesi cildinizi sıcak su torbası ve sıcak bir zemin yardımı ile ısıtın. Bir hafta boyunca her gün bu tedaviyi uygularsanız sonuçları kendi gözlerinizle göreceksiniz.

5.Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

6 5

Hindistan cevizi yağı iyileştirici özellikleriyle bilinir. Zengin lorik asit içeriği hasar görmüş deriyi iyileştirmekte yardımcı olmasıyla biliniyor. Her gün deri çatlaklarınıza uygulamak çok daha hızlı bir iyileşme sağlıyor. Deri çatlaklarını tamamen kaldırmak zor bir işlem ancak kırmızı görüntülerini hafifletebiliyor.

Nasıl Kullanılır:

Bir kaşık Hindistan cevizi yağını deri çatlaklarının olduğu bölgeye 2-3 dakika masaj yaparak uygulayın. Tamamen emilene kadar hava almasına izin verin, üzerini kapatmayın. Her gün tekrarlayın.

6.A Vitamini İle Tedavi

7 4

A vitamini yeni oluşmuş deri çatlaklarını iyileştirerek cildinize daha yumuşak ve daha genç bir görünüm kazandırır. A vitamini besin takviyesi şeklinde alınabileceği gibi yeşil ve sarı sebzelerden ve meyvelerden de bolca alınabilir. Aynı zamanda havuç, yumurta, süt ve süt ürünleri ve karaciğerde de mevcuttur.

7.Toz Şeker ile Peeling Yapın

8 3

Toz şeker gayet etkili bir şekilde deri çatlakları çevresindeki ölü deri hücrelerini yok etmenizde size yardımcı olabilir. Fırçalar şekilde uygulamak kan dolaşımını hızlandırarak iyileşme sürecini hızlandıracağı için daha çok fayda görmenizi sağlar. Mikrodermabrazyon deri çatlaklarını yok etmede etkili bir yöntem olduğunu araştırmalarla kanıtladı.

Nasıl Kullanılır:

Yarım bardak şeker ile suyu macun kıvamında bir karışım haline gelecek şekilde karıştırın. Deri çatlaklarınızın üzerine yayın ve masaj yapar gibi uygulayın. 2-3 dakika açık bırakın ve haftada 2-3 defa uygulayın.

8.Yumurta Akı Deneyin

9 2

Yumurta akı içerdiği protein sayesinde hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Yumurta akında bulunan kollajen de derinizin daha esnek olmasına olanak sağlar.

Nasıl Kullanılır:

Yumurta akını çırpın ve yumuşak kültle haline gelen sıvıyı deri çatlakları üzerine uygulayın. Bölgeyi kuruyana kadar açık bırakın. Ilık suyla durulayın. Sonrasında cildinize nemlendirici uygulayın. En iyi sonucu almak için yumurta akını vücudunuza günde birkaç kere uygulamak gerekir.