Evinizde Tuzu Kullanabileceğiniz 4 Farklı Yol

Evinizde devamlı olarak tuz bulundurmanız için sebeplerinizi anlatacağız. Tuz herkesin evinde olmazsa olmaz gıdalardandır. Kimi normal tuz kullanırken kimi deniz tuzunu öğütücü ile kullanır. Genelde yemekler için kullanılan tuzu bu yazıdan itibaren çok farklı yerlerde kullanabileceksiniz.Hem doğal hem de ucuz olan tuz bütün kimyasallardan daha kullanışlıdır.

1. Yumurta Lekesi

Güzel bir kahvaltı hazırlığı yaparken kırılan yumurtalar tam bir hayal kırıklığı olur. Artık yapışkan yumurta temizliği çok zor değil.Yumurtanın döküldüğü yere biraz tuz dökün ve bekleyin.Daha sonra bir peçete yardımıyla yumurtayı temizleyin.

2. Ateş Sıçraması

Yemek yaparken yağın ateşe sıçraması sonucu mutfağınız alevlenir.Bu durumda ateşin üzerine su dökmek asla yapmamanız gereken bir çözümdür.

Bunun yerine alev olan yere bolca tuz dökerek alevi söndürebilirsiniz.

3. Tıkalı lavabo

Zamanla lavabolarda kıllar birikir ve tıkanmalara neden olur. Bu durumlarda tıkanma yalnızca üst tarafta da olabilir veye alt taraflara inip boruları da tıkamış olabilir.Bu gibi durumlar için hazırlayabileceğiniz bir karışırım var.Yarım çay vardağı kabartma tozu ile yarım çay bardağı tuzu karıştırın.Tıkanan lavabonun üzerine dökün ve bir su bardağı sirke dökün.Önce köpürecektir ancak daha sonra lavabo açılacaktır.

4. Karınca

Yaz aylarında ne kadar istemesek de evimize gelen küçük misafirlere engel olamayız.Karıncalara zarar vermeden onları evden göndermek için yuvalarının önüne tuz dökün.İstenmediklerini anlayıp evden gideceklerdir.