Gıda Devleri Bu 12 Sırrı Bilmenizi İstemiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mağaza raflarına göz gezdirerek, genellikle gözümüze çarpan şeyi alırız. Ama gerçekten yapılması gereken, doğru olan bu mu? Güzel görünüm, iyi bir tat veya sağlık açısından garanti vermez.

Bilge Cafe, yalnızca sağlıklı ve doğal yiyecekleri seçmenize yardımcı olacak bazı önerileri sizinle paylaşıcak.

1. Sert peynir

peynir

Sert peynir alırken, rengine, deliklerine ve dokusuna dikkat edin: düzgün ve beyaz kabuksuz olmalı, delikler tüm yığın üzerinde eşit olarak dağıtılmış olmalı. Eğer peynir biraz sıkıldıktan sonra şeklini geri almazsa, onu almamak daha iyidir.

2. Et

et

Taze et pembe, parlak kırmızı veya kahverengi olmalıdır. Şişman çizgilere dikkat edin; parlak ve çok hafif olmalılar. İyi etler de sıkıldıkları zaman orijinal şekline dönmeli ve ellerinize yapışmamalıdır.

3. Kahve

Ortalama fiyatlara sahip kahve tercih edin; ucuz olanı iyi olmazken, pahalı olanın tadı diğer kahveyle aynıdır. İyi öğütülmüş kahve asla plastik kavanozlarda saklanmaz, sadece cam veya metalde depolanmalıdır. Son kullanma tarihine de mutlaka bakın 18 aydan fazla olmamalı.

4. Bal

bal

Doğal bal şeffaf ve tekdüze bir renktedir. Kaliteli bal çok tatlıdır ve belirli bir kokusu vardır. Parmaklarınız arasında bir damla balı ovun: eğer bal cildiniz tarafından kolayca emilirse, sorun yoktur.

5. Dondurma

dondurma

Her zaman alacağınız dondurmanın içeriğini okuyun. Meyve aromalı olan dondurmalar nadiren doğaldır, bu yüzden sadece fındık, şekerlenmiş meyve veya sakız içerenleri seçmek daha iyidir. Diğer yandan, buzlu şeker hiçbir zaman doğal bir şekilde yapılmaz.

6. Çikolata

İlk ve en önemlisi, çikolata içeriğine dikkat edin. Liste ne kadar kısa olursa, barınız o kadar iyi olur. Kaliteli çikolata kakao içermeli, herhangi ekstra bir türev ise yapay bir ürünün bir göstergesidir. Buna ek olarak, içinde bitkisel yağ olan kakao yağlı bir bar seçmek daha iyidir.

7. Balık

balık

Taze bir balık parlak gözlere sahiptir; bulutlu ve şişkin gözler eski bir balığın göstergesidir. Solungaçlar parlak kırmızı veya nadiren açık pembe olmalıdır (solungaçlardan kanın boşaltıldığı durumlarda). Balıkları elinize aldığınızda, kuyruğu serbestçe sarkmalıdır.

8. Ekmek

ekmek

Taze ekmek sert olmamalıdır, bu yüzden her zaman ekmeğinize almadan önce dokunun. Plastik poşetlerin ekmeğin daha uzun süre taze kalmasını sağladığına dikkat edin, ancak böyle bir pakette sadece birkaç saat içinde tadını yitirecektir.

9. Havuçlar

İyi havuç almak kolaydır; sadece daha az parlak olan, lekesi olmayan ve küçük olanı alın.

10. Dolmalık biber

Dolmalık biber içerisindeki iki veya üç bölüm olması, biberin biraz acı olduğunu ve daha az tohuma sahip olduğunu gösterir. Dört bölüm varsa, çok sayıda tohuma sahip olur ve tatlı olacaktır. Ayrıca, biberin şiştiği alt kısmına dikkat edin.

11. Taze soğan

soğan

Yeşil soğanların beyaz ve yeşil kısımları arasındaki sınırlara bakın: eğer farklıysa, ürün iyidir; kademeli ise, yeşil soğanınızın pekte iyi olduğu söylenemez.

12. Jelatin

jelatin

Jelatinin, cildin, tendonların, bağların veya domuz ve inek kemiklerinin su ile kaynatılmasıyla yapılması bir sır değildir ondan kullanmanız pek sağlıklı değildir.

Bu besinler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin de eklemek istediğiniz bilgiler varsa mutlaka yorumlar kısmından bizimle paylaşın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!