Göğüs Kanserinin Vücudunuzda Büyüdüğünü Önceden Anlayabileceğiniz 5 Belirti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hanımlar, kanser bugünün en ölümcül hastalıklardan biri ve her yıl milyonlarca insanın yaşamını kaybetmesine neden oluyor. Muhtemelen bunu biliyordunuz, değil mi? Ayrıca sağlıklı bir diyetin belirli kanser gelişimi riskini azaltabileceğini de bilmelisiniz. Ancak, ne yazık ki, kanser yayılınca, tedavisi çok zor olabilir. Ve bazen de imkansız.

gogus kanseri e1567687759756

Belirli bir kanser türünün erken uyarı işaretlerini bilmek, erken tedavi aramanıza ve şansınızı arttırmanıza yardımcı olabilir. Erken uyarı işaretlerini gerçekten görmezden gelmemelisiniz.

Ve herhangi bir işaret görürseniz derhal doktorunuza görünün.

kanser e1567687917421

NOT: Erkekler de me-me kanserinden muaf değildir, çünkü binde biri hastalığı geliştirir. Hanımlar, bu belirtiler sadece bir kılavuz niteliğindedir ve herhangi bir teşhis amaçlı değildir, bu nedenle belirtileri geliştirirseniz panik yapmayın. Aşağıda belirtilen belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen bir doktora başvurun:

degisiklik1

Me-me büyüklüğünde değişiklik!. Hanımlar, bu hamilelik veya hormanlardaki değişiklik nedeniyle de olabilir. Normal olmasa bile, kendinize bir iyilik yapın ve hemen doktorunuzu görün.

kizarma

Cildi veya me-me başının etrafında kızarıklık. Kızarıklık giderse alarma geçmeyin.

Kızarıklık orada kalırsa endişelenmelisiniz. Bu, altta yatan bir neden olduğu anlamına gelir ve doktorunuzu derhal görmelisiniz.

doku e1567688380792

Cilt dokusunda değişiklik. Hanımlar, portakal kabuğunun dış kısmını andıran bir titreme hissederseniz, doktorunuza görünün. Dünyadaki birçok kadın, bunun yaşamı tehdit edici bir hastalığın belirtisi olduğunu bile bilmiyor.

ice gocme e1567688509271

Bir iç göbek düğmesi gibi içe doğru çeken ters bir me-me.,

surekli agri

Sürekli ağrı. Bu ağrı herhangi bir şey olabilir: o bölgede salgılanan hormonlarınız veya kötü bir şekilde takılmış bir süd-yen. Ancak, bu ağrı orada kalırsa ve asla geçmezse, doktorunuzu görün.

Hanımlar, bunu bir kez daha söylemek istiyorum.

Bu makalede belirtilen belirtilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuza görünün. Kendinize bir iyilik yapın ve zaman kaybetmeyin.

Sağlıkla kalın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 sene önce

    Merhabalar benim yaklaşık 7senedir sağ göğsum de ağrı var sanece göğsum de değil sağ tarafım tepeden tırnağa kadar bir ağrı var bazen çok şiddetli oluyor çok doktora gittim ama hiç bir sonuç alamadım malesef hamile kaldım daha da arttı bir daha doktora gittim kis var ve okadar da önemli birşey değil dedi doktor ne yapmalıyım nereye gitmeliyim hiç bir bilgim yok ve çok korkuyorum küçük bebeğim var sonuçta

    • Yönetici 3 sene önce

      Defne hanım, doktorunuz bu anlamda en doğru kararı verecek olan kişidir. Ve size önemli bir şey olmadığını söylemiş o nedenle içiniz rahat olabilir. Ancak emin olmak için belirli aralıklarda kontrole gitmeyi ihmal etmezseniz en doğru davranış olacaktır. Doktora gitmek için hasta olmayı beklememek lazım, belirli aralıklarda her insan kontrole gitmelidir.

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!