Hasta Olup Olmadığını Diline Bakarak Anla!

dilinizdeki bu degisikler hastalik belirtisi olabilir

Vücudumuzdaki hastalıkların ilk kendilerini gösterdikleri yerimiz dilimizdir. Bu yüzden doktorlar bir hastalıktan şüpheleniyorlarsa ilk baktıkları yer dilimiz olur. İşte size dilimize bakarak anlayabileceğiniz 9 hastalık belirtisi…

1.

kirmizi dil

Kırmızı dil ve ortada sarı kaplamalar, vücut ısımız artmıştır ve gerilmemize sebebiyet verir. Bu durumlara sebep olarak cilt problemleri ve idrar yolu problemleri gösterilebilir.

2.

sismis dil

Dilimizin ön kısımları şişmişse ve beyaz bir tabaka varsa, sindirim sisteminde bir problem vardrır. Düzgün çalışmıyor veya vücudumuz su topluyor olabilir. Daima uykusuz ve halsiz ve hissediyor olabilirsiniz.

3.

beyaz tabakali dil

Diliniz beyaz bir tabakayla kaplı ve üzerinde kırmızı noktacıklar ile diş izleri var ise, yorgun bir gün geçirmiş olabilir ve iştahsız hissedebilirsiniz.

4.

morarma ve benek

Diliniz morarmış ve üzerinde siyah noktacıklar varsa, dolaşım sisteminizde bir problem var demektir. Baş ağrısı,varisli damarlar, Göğüste ağrı ve yorgun bacaklar gibi belirtileri olabilir.

5.

catlamis kirmizi dil

Diliniz çatlamış ve kırmızı ise, mantar enfeksiyonu kapmış olabilirsiniz.Uykusuzluk,agresiflik ve terleme gibi yan etkileri olabilir.

6.

kizarmis beyaz tabaka

Diliniz kızarmış ve beyaz bir tabakayla kaplanmış ise, düğümleriniz yorulmuş veya iltihaplanmış olabilirler. Stresli bir yaşam bu hastalığa sebebiyet verebilir.

7.

solgun ve tortusuz dil

Solgun ve tortusuz bir dil, kan akışının düşük olduğunu gösterebilir.Anemi,yorgunluk ve baş dönmelerine sebebiyet verebilir.Kadınlar için ise hormon değişikliğinin belirtileri olabilir.

8.

sisen bir dil

Şişen ve solgun olan dil, mineral ve vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir. Bu durumlarda sırt ağrısı ve solgun bir deri hastalığın uyarıları olabilir.

9.

sisen ve solgun olan bir dil

Kırmızı ve ortasında sarı katmanlı dil, susuzluğun ve sindirim problemlerinin belirteci olabilir.