Hasta Olup Olmadığını Diline Bakarak Anla!

Abone ol

Vücudumuzdaki hastalıkların ilk kendilerini gösterdikleri yerimiz dilimizdir. Bu yüzden doktorlar bir hastalıktan şüpheleniyorlarsa ilk baktıkları yer dilimiz olur. İşte size dilimize bakarak anlayabileceğiniz 9 hastalık belirtisi…

Reklam

1.

Kırmızı dil ve ortada sarı kaplamalar, vücut ısımız artmıştır ve gerilmemize sebebiyet verir. Bu durumlara sebep olarak cilt problemleri ve idrar yolu problemleri gösterilebilir.

2.

Dilimizin ön kısımları şişmişse ve beyaz bir tabaka varsa, sindirim sisteminde bir problem vardrır. Düzgün çalışmıyor veya vücudumuz su topluyor olabilir. Daima uykusuz ve halsiz ve hissediyor olabilirsiniz.

Reklam

3.

Diliniz beyaz bir tabakayla kaplı ve üzerinde kırmızı noktacıklar ile diş izleri var ise, yorgun bir gün geçirmiş olabilir ve iştahsız hissedebilirsiniz.

4.

Diliniz morarmış ve üzerinde siyah noktacıklar varsa, dolaşım sisteminizde bir problem var demektir. Baş ağrısı,varisli damarlar, Göğüste ağrı ve yorgun bacaklar gibi belirtileri olabilir.

5.

Reklam

Diliniz çatlamış ve kırmızı ise, mantar enfeksiyonu kapmış olabilirsiniz.Uykusuzluk,agresiflik ve terleme gibi yan etkileri olabilir.

6.

Diliniz kızarmış ve beyaz bir tabakayla kaplanmış ise, düğümleriniz yorulmuş veya iltihaplanmış olabilirler. Stresli bir yaşam bu hastalığa sebebiyet verebilir.

7.

Solgun ve tortusuz bir dil, kan akışının düşük olduğunu gösterebilir.Anemi,yorgunluk ve baş dönmelerine sebebiyet verebilir.Kadınlar için ise hormon değişikliğinin belirtileri olabilir.

8.

Şişen ve solgun olan dil, mineral ve vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir. Bu durumlarda sırt ağrısı ve solgun bir deri hastalığın uyarıları olabilir.

Reklam

9.

Kırmızı ve ortasında sarı katmanlı dil, susuzluğun ve sindirim problemlerinin belirteci olabilir.

Yorumlar

error: