Gözlüklerinizin Çizilme Sorununu Ortadan Kaldırıyoruz

Doğru gözlüğü bulmak için çektiğimiz çileyi bizden iyi kimse bilemez. Hem gözlerimizi güneşten koruyacak, hem uzağı veya yakını, bazen ikisini birden görmemizi sağlayacak, baş ağrısına sebep olmayacak ve daha bir sürü kriter.

Reklam

En uygun gözlüğü bulduğumuzda iş bitti sanıyoruz ancak hepimiz biliyoruz ki gözlüğü çizilmelerden korumak da başlı başına bir uğraş.

Ne yaparsak yapalım zamanla gözlüklerimizin camları çizilir ve çerçeveler aşınır. Birazdan size vereceğimiz malzemeler ile gözlüklerinizi temizlerseniz, daha uzun süre dayanacaklarını garanti ediyoruz. Hadi başlayalım!

Karbonat

Karbonat ve su karışımı kullanarak, dairesel hareketlerle nazikçe gözlük camlarınızı ovun. Temizlemeniz bittikten sonra ıslak bir bezle silin ve kurumaya bırakın.

Diş Macunu

diş macunu

Diş macunu gözlüğünüzü çizilmelere karşı korur. Camlara diş macunu sürün ve ardından durulayın.

Zeytinyağı

zeytinyağı

Gözlüğünüzün lekelenmesinden bıktınız değil mi? Zeytinyağı kullanarak gözlüğünüzün lekelenmesini engelleyebilirsiniz. Zeytinyağlı bir sabun ve gliserin kullanarak gözlüğünüzün tekrar lekelenmesini önleyin.

Sabunu su dolu bir kapta ısıtarak çözünmesini sağlayın. Ardında gliserini ekleyin ve karışımı soğumaya bırakın. Ardından şişeleyerek arada bir gözlüğünüzü bu karışımla temizleyin. Kolay kolay lekelenmediğini ve çizilmediğini göreceksiniz.

Reklam

Yorumlar

  • Karbonatın gözlüğü çok daha fazla çizeceğini düşünüyorum. Risk almaya da gerek yok. İşe yaramaz camda denemek lazım önce.

    • Doğrudur, ben karbonatla ve diş macunuyla beraber yaptım, gözlüğüm daha kötü oldu, çizilmedi fakat bulanık görüntü oluşturdu

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

error: