Hayatımız Boyunca Yanlış Yaptığımız 10 Şey

Günlük hayatta yaptığımız eylemlerin bir çoğunu yapmanın aslında daha kolay yolları var. Örneğin, antep fıstığı yerken tırnaklarınıza zarar vermenize gerek yok. Ya da düzgün bir uyku çekmek için pahalı yataklara ve yastıklara yüzlerce lira harcamanıza gerek yok.

Bilge Cafe olarak günlük hayatınızdaki işlerinizi daha kolay yapmanızı sağlayacak 10 yöntemi sizler için derledik.

1. Oreo’yu süte batırmak

Ellerinizi kullanıp kirletmek yerine resimdeki gibi bir çataldan yardım alabilirsiniz.

2. Limon suyu sıkarken boşa harcamamak

Limon ve portakal gibi narenciyelerin suyunu sıkarken üst tarafını keserseniz, suyun tamamını kolaylıkla sıkabilirsiniz.

3. Antep fıstığı açmak

Antep fıstığının kabuğunu açmak için tırnaklarınız yerine başka bir fıstığın kabuğunu kullanabilirsiniz.

4. Çocukların meyve suyu dökmesini engellemek

Meyve suyu kutusunun iki yanını açıp çocuğunuzun kutuyu buralardan tutmasını sağlayarak üstüne meyve suyu dökmesini engelleyebilirsiniz.

5. Uyuma şekli

Yatağa yattığınızda bacak aranıza bir yastık daha alırsanız, kanın vücutta düz bir şekilde akmasını sağlarsınız ve tansiyonunuz yükselmeden oldukça rahat bir uyku çekebilirsiniz.

6. Portakal soymak

Portakalı elinizle soymak yerine, bir bıçak yardımı ile portakalın kabuğunda derin çizikler oluşturarak daha rahat soyabilirsiniz.

7. İçecekleri soğutma

Oda sıcaklığındaki bir içeceği daha hızlı soğutmak için, ıslak bir havlu ile şişeyi sarın ve buzdolabına bu şekilde koyun.

8. Tuvalet kağıdının yönü

Tuvalet kağıdının patentine ait 1891 tarihli bu resimde tuvalet kağıdının hangi yöne doğru asılması gerektiğini görebilirsiniz.

9. Ekmek kesmek

Ekmeğin üst kısmının sert ve kolayca dağılan bir yapısı olduğundan, ekmeği ters çevirerek daha kolay bir şekilde kesebilirsiniz. Ekmeğin taban kısmı daha yumuşaktır ve etrafa kırıntı sıçratmadan rahatlıkla kesilebilir.

10. Diş macunu miktarı

Dişinizi fırçalarken büyük ihtimalle fırçanın boyu kadar macun kullanıyorsunuz. Ancak bezelye tanesi kadar bir miktar dişleriniz için yeter de artar bile.