Bu İcatlar Hayatınızı Kolaylaştıracak

icatlar

Dünyada insanları neşelendirmek isteyen ve insanların işlerini kolaylaştırmak isteyen birçok kişi var. Sarıldığınız zaman size bedava kola veren makineler ya da eğer otel odanızın temizliğinden bir günlüğüne vazgeçerseniz size bedava içecek veren otel gibi.

Bilge Cafe ekibi olarak sizler için komik, olağanüstü ve eşsiz 24 fikri topladık. Bu fikirler hem hayatınızı daha kolay ve bazen daha güvenli yaparken bi yandan da sizi eğlendirecek. Listemizin sonunda da sıradan bir insanın sadece doktorların daha fazla hayat kurtarmasına yardımcı olabilmek için icat ettiği eşsiz bir aleti gösterdiğimiz bonusumuz da var!

Pet Store çalışanları bu sürüngeni mağazanın içine salmışlar ve üşümemesi için de üzerinde güvenlik yazan bir forma giydirmişler.

Ayakkabılarınıza idrarın sıçramasını engellemek için aparat koyulan pisuarlar.

Bu restorandaki tüm pipetler metalden yapılma ve bunun nedeni ise çevreyi korumak!

Bu kütüphane farklı türlerden kitapları kapalı bir çantanın içinde size veriyor. Böylece yeni kitaplar deneme fırsatı bulabiliyorsunuz.

Bu kahve dükkânı yağmurlu günlerde kullanabilmeniz için size bedava bir şemsiye veriyor ve eğer şemsiyeyi geri götürürseniz size bedava bir kahve veriyor.

Bu adamın kaldığı otel ona içinde bedava dünya çapında arama yapabileceğin ve istediğin her yerin haritalarına ulaşabileceğin bir telefon vermiş.

Japonya’da bir kafedeki bu kedi kafenin müdürü olarak gelen müşterileri karşılıyor.

Almanya’da 7/24 kullanabileceğiniz et ürünleri satan otomatlar bulunuyor.

Almanya’daki marketler birçok tatilde ve hafta sonlarında tamamen kapalı olduğu için ve hafta içinde de akşam 8 civarı kapandıkları için böyle bir yöntem düşünmüşler.

Bir iş yerinin yemekhanesinde kullanılmış tabakların konulduğu yere bir pano koymuşlar ve tahtada bir önceki gün ne kadar atık yemek çıktığı yazıyormuş.

Fotoğraftaki panoda “Yiyebileceğiniz kadar alın ve aldığınız her şeyi yiyin. Dün toplamda 6 kg atık yemek çıktı ve bu yemekle toplam 24 kişi doyabilirdi” yazıyor.

Amerika’da DNA testi yapılarak Dünya Kupası’nda DNA’nızda çıkan ülkenin takımını tutmanız sağlanıyor.

Klostrofobisi olan insanlar için uçağın tuvaletine konulan cam.

İçine oturduğunuz zaman Wi-Fi sinyalinizi kesen KFC Faraday kafesi, yemeğinizden keyif alabilmeniz için icat edilmiş.

Bir grup küçük kafenin oluşturduğu vefasızlık kartı.

Bu kartta bulunan kafelere gittiğinizde aldığınız kahve sonucunda bir damga bastırıyorsunuz ve 7 kafeden de damga topladıktan sonra istediğiniz bir kafeden bedava kahve alabiliyorsunuz.

Bu kişinin kaldığı otelde eğer otel odanızın temizlenmesini istemediğiniz söylerseniz bir adet içeceği bedavaya alabiliyorsunuz.

Bu oyun parkında belli başlı kelimelerin işaret dilinde nasıl gösterildiğini gösteren bir tabela var. Böylece duyamayan çocuklarla duyabilen çocuklar birbiriyle oynayabiliyorlar.

Beysbol stadyumunun tuvaletlerine konulan güneş kremi makinesi herkesi çok mutlu etmiş olmalı.

Bu otelin küvetlerinde plastik ördek var!

Bu kola otomatı makineye sarıldığınız zaman size bedava bir kola veriyor.

Bir kütüphanede oluşturulan “daha yeni iade edildi” bölümü sayesinde insanlar son dönemde ne okunduğunu takip edebiliyorlar.

Bölgesel bir restoran eli kesilen müşterilerine taco şeklinde yara bantları veriyor.

Bu barda istediğiniz her içkinin yanında bedava bir oyuncak alıyorsunuz!

Bu kafedeki tuvalet kabinlerinin kapıları cam şeklinde ve eğer birisi içeri girerse etrafındaki camları buhar kaplıyor böylece hangisinin dolu hangisinin boş olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.

Otelin girişine konulan koltuklarda “HELLO” yani “merhaba” yazıyor.

Spor salonundaki tuvaletlerin kapısında “yaptığın her squad işe yarıyor” yazıyor.

Bonus: Doğum yaptırmayı kolaylaştıran bir cihaz!

Odon cihazı Jorge Odon tarafından, zorlu doğumlara yardım edebilmesi için icat edilmiştir. Meslektaşlarıyla elma şişesinin tıpasını daha kolay açmak için tıpanın etrafına plastik bir cisim yerleştirilmesi hakkında konuşurken bu fikir aklına gelmiş.

Bazı zorlu doğumlarda bu alet bebeğin kafasının etrafına yerleştirilir ve bebeğin kafasının etrafına cihazı tamamen yerleştirdikten sonra cihazın iç bölmesi şişirilir ve bebeğin kafasının etrafı iyice kavranır. Bu sayede bebeğin doğumu kolaylaşır.

Daha önce Odon cihazıyla zorlu olmayan doğumlarda Arjantin ve Güney Afrika ülkelerinde daha önce doğum yapmış 49 kadının doğumu yapılmaya çalışılmış ve bu doğumların 46’sında başarılı olunmuştur. İlk kez doğum yapan 35 kadının doğumunda da Odon cihazı kullanılmış ve 35’inde de başarılı bir doğum gerçekleştirilmiştir.

Siz de daha önce bu tarz aletlerle ya da mekanlarla karşılaştınız mı? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.