Bu İcatlar Hayatınızı Kolaylaştıracak

icatlar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada insanları neşelendirmek isteyen ve insanların işlerini kolaylaştırmak isteyen birçok kişi var. Sarıldığınız zaman size bedava kola veren makineler ya da eğer otel odanızın temizliğinden bir günlüğüne vazgeçerseniz size bedava içecek veren otel gibi.

Bilge Cafe ekibi olarak sizler için komik, olağanüstü ve eşsiz 24 fikri topladık. Bu fikirler hem hayatınızı daha kolay ve bazen daha güvenli yaparken bi yandan da sizi eğlendirecek. Listemizin sonunda da sıradan bir insanın sadece doktorların daha fazla hayat kurtarmasına yardımcı olabilmek için icat ettiği eşsiz bir aleti gösterdiğimiz bonusumuz da var!

İçindekiler

Pet Store çalışanları bu sürüngeni mağazanın içine salmışlar ve üşümemesi için de üzerinde güvenlik yazan bir forma giydirmişler.

1petstore

Ayakkabılarınıza idrarın sıçramasını engellemek için aparat koyulan pisuarlar.

2.pisuar

Bu restorandaki tüm pipetler metalden yapılma ve bunun nedeni ise çevreyi korumak!

3.metal

Bu kütüphane farklı türlerden kitapları kapalı bir çantanın içinde size veriyor. Böylece yeni kitaplar deneme fırsatı bulabiliyorsunuz.

4.paket

Bu kahve dükkânı yağmurlu günlerde kullanabilmeniz için size bedava bir şemsiye veriyor ve eğer şemsiyeyi geri götürürseniz size bedava bir kahve veriyor.

5.şemsiye

Bu adamın kaldığı otel ona içinde bedava dünya çapında arama yapabileceğin ve istediğin her yerin haritalarına ulaşabileceğin bir telefon vermiş.

6.telefon

Japonya’da bir kafedeki bu kedi kafenin müdürü olarak gelen müşterileri karşılıyor.

7.kedi

Almanya’da 7/24 kullanabileceğiniz et ürünleri satan otomatlar bulunuyor.

8.et

Almanya’daki marketler birçok tatilde ve hafta sonlarında tamamen kapalı olduğu için ve hafta içinde de akşam 8 civarı kapandıkları için böyle bir yöntem düşünmüşler.

Bir iş yerinin yemekhanesinde kullanılmış tabakların konulduğu yere bir pano koymuşlar ve tahtada bir önceki gün ne kadar atık yemek çıktığı yazıyormuş.

8.tabela

Fotoğraftaki panoda “Yiyebileceğiniz kadar alın ve aldığınız her şeyi yiyin. Dün toplamda 6 kg atık yemek çıktı ve bu yemekle toplam 24 kişi doyabilirdi” yazıyor.

Amerika’da DNA testi yapılarak Dünya Kupası’nda DNA’nızda çıkan ülkenin takımını tutmanız sağlanıyor.

10dünyakupa

Klostrofobisi olan insanlar için uçağın tuvaletine konulan cam.

11uçak

İçine oturduğunuz zaman Wi-Fi sinyalinizi kesen KFC Faraday kafesi, yemeğinizden keyif alabilmeniz için icat edilmiş.

12kfc

Bir grup küçük kafenin oluşturduğu vefasızlık kartı.

13disloyalty

Bu kartta bulunan kafelere gittiğinizde aldığınız kahve sonucunda bir damga bastırıyorsunuz ve 7 kafeden de damga topladıktan sonra istediğiniz bir kafeden bedava kahve alabiliyorsunuz.

Bu kişinin kaldığı otelde eğer otel odanızın temizlenmesini istemediğiniz söylerseniz bir adet içeceği bedavaya alabiliyorsunuz.

14otel

Bu oyun parkında belli başlı kelimelerin işaret dilinde nasıl gösterildiğini gösteren bir tabela var. Böylece duyamayan çocuklarla duyabilen çocuklar birbiriyle oynayabiliyorlar.

15park

Beysbol stadyumunun tuvaletlerine konulan güneş kremi makinesi herkesi çok mutlu etmiş olmalı.

16sunscreen

Bu otelin küvetlerinde plastik ördek var!

17duck

Bu kola otomatı makineye sarıldığınız zaman size bedava bir kola veriyor.

18kola

Bir kütüphanede oluşturulan “daha yeni iade edildi” bölümü sayesinde insanlar son dönemde ne okunduğunu takip edebiliyorlar.

19kütüphane

Bölgesel bir restoran eli kesilen müşterilerine taco şeklinde yara bantları veriyor.

20takobant

Bu barda istediğiniz her içkinin yanında bedava bir oyuncak alıyorsunuz!

21bira

Bu kafedeki tuvalet kabinlerinin kapıları cam şeklinde ve eğer birisi içeri girerse etrafındaki camları buhar kaplıyor böylece hangisinin dolu hangisinin boş olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.

22tuvalet

Otelin girişine konulan koltuklarda “HELLO” yani “merhaba” yazıyor.

23hello

Spor salonundaki tuvaletlerin kapısında “yaptığın her squad işe yarıyor” yazıyor.

24kapı

Bonus: Doğum yaptırmayı kolaylaştıran bir cihaz!

25odon

Odon cihazı Jorge Odon tarafından, zorlu doğumlara yardım edebilmesi için icat edilmiştir. Meslektaşlarıyla elma şişesinin tıpasını daha kolay açmak için tıpanın etrafına plastik bir cisim yerleştirilmesi hakkında konuşurken bu fikir aklına gelmiş.

Bazı zorlu doğumlarda bu alet bebeğin kafasının etrafına yerleştirilir ve bebeğin kafasının etrafına cihazı tamamen yerleştirdikten sonra cihazın iç bölmesi şişirilir ve bebeğin kafasının etrafı iyice kavranır. Bu sayede bebeğin doğumu kolaylaşır.

Daha önce Odon cihazıyla zorlu olmayan doğumlarda Arjantin ve Güney Afrika ülkelerinde daha önce doğum yapmış 49 kadının doğumu yapılmaya çalışılmış ve bu doğumların 46’sında başarılı olunmuştur. İlk kez doğum yapan 35 kadının doğumunda da Odon cihazı kullanılmış ve 35’inde de başarılı bir doğum gerçekleştirilmiştir.

Siz de daha önce bu tarz aletlerle ya da mekanlarla karşılaştınız mı? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!