Her Kadının Bilmesi Gereken 6 Altın Kural

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçmişte, insanların uyması gereken katı görgü kuralları vardı. Günümüzde, eskisi kadar katı olmasa da uymamız gereken bazı kurallar var. Bu kurallar, gerçek bir hanımefendi olmanıza büyük ölçüde yardımcı olacak.

1. Sandalyenize Yaslanmayın

resim 1

Masaya oturduğunuz zaman sandalyenin ortasına oturmaya dikkat edin. Ayrıca sandalye ile sırtınız arasında biraz boşluk bırakmak da çok önemlidir. Sırtınız dik bir şekilde kasılmadan oturmalısınız. Vücudunuz ile masa arasındaki boşluk, dirseğinizle bileğiniz arasındaki mesafeye eşit olmalıdır. Eğer her zaman sandalyenin arkasına yaslanırsanız, dik oturmayı unutabilirsiniz.

2. Makyaj Kurallarına Uyun

resim 2 1

Koyu göz farı ve kırmızı ruj, gerçek bir hanımefendinin yüzünde asla göremeyeceğiniz kombinasyondur. Bu kozmetik ürünlerini ayrı ayrı kullanmanız daha doğru olur. Böylece yüzünüzdeki tek bir bölgeyi vurgularsınız.

3. Telefonunuzu Masanın Üstüne Koymayın

resim 3

Modern bir hanımefendi gibi davranmak istiyorsanız, kafe ya da restoran gibi halka açık yerlerde cep telefonunuzu masaya koymayın. Masaya koymamakla birlikte çok fazla uğraşmamaya da özen gösterin.

4. Yazışma Kurallarına ve Üslubunuza Dikkat Edin

resim 4

Gelen mesajlara hemen cevap vermeyin. Her şeyden önce, karşıdaki kişinin, yapmanız gereken başka kişisel şeyler olabileceğini bilmesini sağlamak. İkincisi, acil bir şey hakkında konuşmak istiyorsanız konuşmak istediğiniz kişiyi aramanın en uygun yol olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca mesajlaşırken konuşma üslubunuza da dikkat etmelisiniz. Karşınızdakini değersiz gösterecek tavırlardan kaçınmalısınız.

5. Ellerinizi Belinizin Üzerinde Tutmayın

resim 5

Ellerinizi belinizde tutarken poz vermek, bayanların nadiren seçtiği bir pozdur. Elbette, bazı zamanlarda elimizi koyacak yer bulamıyoruz. Ancak bu durumda ellerinizi vücudunuzun önünde tutmak en makul pozdur, böylece vücut pozisyonunuz görgü kurallarına uygun olacaktır.

6. Biri Sizi İsminizle Çağırmıyorsa Arkanızı Dönmeyin

c89e935c53b18cee0ce3a5b3a1

Herhangi birisi size “Hey!”, “Sen”, “Şş” gibi kaba bir üslupla sesleniyorsa arkanızı dönmeyin ve cevap vermeyin. Bu tür diyaloglar, “Özür dilerim.”, “Pardon, bakar mısınız?” gibi tarafsız kelimelerle başlatılmalıdır.

Listemize başka hangi kuralları dahil ederdiniz? Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

9
be_endim
Beğendim
1
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
4
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 sene önce

  Ayrıca, otururken bacaklarınızı ayırarak oturmayın, bacaklarınızı birleştirin sağa yada sola hafif kırarak biraz yan oturun bu sizi daha zarif gösterir. Ayrıca kibarlığınızı bozmadan bacak bacak üstüne atabilirsiniz, gene ayağınızı sağa yada sola kırarak. Ayağınızı düz tutup bacak bacak üstüne atarsanız bacaklarınız neredeyse göbek hizanıza yükselir ve bu da sizi daha iri ve kaba gösterir.

  Cevapla
  • 1 sene önce

   Kadınların ne yapıp, yapmaması gerektiği hakkında saçma sapan, çağdışı fikirler üretmekten vazgeçin artık Biz ne yapacağımızı biliriz

   Cevapla
   • 11 ay önce

    Belki siz biliyorsunuzdur da toplum genelde ne yapacağını bilmiyor.Bence güzel bir bileği.

    Cevapla
 2. 4 ay önce

  Yeni yetişen genç kızlarımızın bilmesinde fayda var.Dış görünüş iyi bir tavsiye mektubudur.

  Cevapla
Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!