İlk Buluşmanızda Sizi Bir Sıfır Öne Geçirecek Tavsiyeler

kapak resmi

Yeni insanlarla tanıştığımızda genellikle karakterimizi iletişimin başında ortaya koymaya çalışırız. Bazen o kadar çok iyi bir izlenim bırakmaya çalışırız ki imajımızı zayıflatan hatalar yaparız.

Bilge Cafe, ilk buluşma esnasında ne yapıp ne yapmamanız gereken davranışları listeledi.

Sosyal Ağlar

sosyal aglar

  • Sosyal medya hesabınızda çok sayıda benzer fotoğrafınızın olması sizin bencil ve kendini beğenmiş gibi gösterebilir.
  • Yüzünüzün çok yakından çekilmiş olan fotoğraflarınızı paylaşırsanız, kendinizi özgüvensiz biri olarak tanıtabilirsiniz. Boydan ve gövdeniz görünecek şekilde olmasına dikkat edin.
  • Sosyal medyada birçok kişi takipçi ve beğeni sayısına odaklanıp, insanlara kendini popülermiş gibi bir izlenim vermeye çalışıyor. Ama yapılan araştırmalara göre, 100 ile 300 arası takipçisi olanlar daha çekici bulunuyor.

Duygular

duygular

Duygularınızı gizlemeye çalışmayın. Bu davranış karşınızdakiyle ilgilenmediğinize işaret edebilir. Ancak duygularınızı çok fazla ifade ederseniz, insanlar sizin dürtüsel (Dürtüsellik, temel anlamda kişinin davranışlarına limit koymasında problem yaşamasıdır.) ve asabi olduğunuzu düşünebilir. Orta yolu bulmalısınız.

Konuşma

konusma

Birini iyi tanımanın en iyi yollarından biri, çocukluk anıları ve hobileri gibi kişisel bilgileri konuşup paylaşmaktır. Bununla birlikte, tanıdığınız biriyle ilgili gizli bilgileri ifşa ederseniz, güvenilmez biri ve dedikoducu gibi görünürsünüz. Bu durum da insanları sizden uzaklaştırır.

“Ben” zamiriyle kendinizden çok bahsederseniz insanlar sizi bencil biri olarak görür. Onlardan daha çok kendinle ilgileniyor gibi izlenim oluşturmak istemezsiniz.

Davranış

davranis

  • Çok kibar olmak diğer insanları korkutur çünkü bu tür davranışların gizli bir nedeni olduğundan şüphelenebilirler.
  • Kızgınlık ve soğukluk, insanların güvenini kaybetmenize neden olur.
  • Herhangi birini veya bir ünlüyü, sürekli tanıdığınızdan bahsetmek çevrenizdekileri manipüle etmeye çalıştığınızı ve onlardan daha iyi olduğunuzu düşündüğünüzü gösterebilir.

Gülümsemek

gulumsemek

Sahte bir gülümseme yerine içten bir gülümseme karşınızdaki kişinin sizi bir sonraki görüşünde daha hızlı ve daha iyi tanıma şansını artırır.

Konu hakkındaki düşünce ve önerilerinizi, varsa sizin tavsiyelerinizi yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz…