Çöp Kovanızın Kokmasını Nasıl Engellersiniz?

avatar

Sabriye Arık

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çöp kokusu dediğimizde hepinizin burnunda canlanan ama başka kokulara benzemeyen o kendine has kokuyu eminiz hepiniz duymuşsunuzdur. Kimsenin hoşlanmadığı bu koku çöpü atsanız bile mutfağınızda varlığını hissettirmeye devam eder. Bunun sebebi çöp kokusunun çöp kovasına sinmiş olmasıdır. Yıkasanız bile geçmeyen bu koku için çözümler aradık ve sizle de paylaşmak istiyoruz.

Malzemeler neredeyse her evde olan malzemeler…

1.Yol: Gazete

içini gazete ile sarın

Çöp kovasını temizledikten sonra içine etrafını saracak şekilde gazete kağıtları serin. Gazete hem çöp kokusunu emecek hem de akan sıvıları çekecektir. Çöpünüzü değiştirdikçe gazete kağıtlarını da değiştirmelisiniz.Daha etkili sonuç almak için çift kat gazete serebilirsiniz.

2.Yol: Havlu

Çöp kovasının altına üzerine biraz yumuşatıcı döktüğünüz havluları koyabilirsiniz.Böylece hem güzel bir koku verecek hem de çöp kokusunu önleyecektir.

3.Yol : Karbonat

Ayakkabıların ve kıyafetlerin kokmaması için aralarına yerleştirilen küçük beyaz poşetler çöp kokularını da emmek için mükemmel bir yöntemdir. Aynı etkiyi yaratacak olan karışımı kendiniz de hazırlayabilirsiniz.Kahve filtresinin içine yarım çay bardağı karbonat atın ve ağzını bir ip ile bağlayın. Çöp kovasının altına koyun. Böylece kokuları emecek ve çöp kovası kokmayacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Çöp Kovanızın Kokmasını Nasıl Engellersiniz?