Kabartma Tozuyla harikalar Yaratın!

karbonatla yaoilacaklar

Eğer evde tedavi yöntemlerini araştırdıysanız veya aile büyüklerine bu konularda danıştıysanız, kabartma tozunun sayısız faydasını çoktan duymuşsunuzdur. Bu içeriğimizde size kabartma tozunun alternatif kulanım yöntemlerini anlatıyor olacağız. Meraklandınız mı? Hadi başlayalım!

Mide Yanmasına Çözüm

mide yanmasi2

Eğer bir akşam yemeği fazla kaçırırsanız veya alışık olmadığınız kadar acılı yemek yerseniz; mideniz size rahatsızlık verecektir. Bir çay kaşığı kabartma tozunu bir bardak suyla karıştırın ve için. Mide yanmanız geçecektir.

Vücudunuzu Toksinlerden Arındırın

toksinler

Banyo suyunuza 5 yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin ve derinizi keselemek için ulaşamadığınız bölgelerdeki ölü deriden ve kapanmış gözeneklerden kurtulun.

Çocuklarınızın Kıyafetlerini Tertemiz Yapın

kiyafet

Yeni doğan bebeklerde ve özellikle küçük çocuklarda deterjanlar ciddi alerjilere sebep olabiliyor. 1 yemek kaşığı kabartma tozu ile bir bardak suyu karıştırın ve direk lekeye uygulayın. Lekeler yok olacaktır.

Meyve ve sebzelerinizi Tertemiz Yapın

meyve

Hepimiz olabildiğince organik ürünler tüketmeye çalışıyoruz ancak ne yazık ki yediğimiz ürünlerin büyük çoğunluğu seralarda üretiliyor ve bu sebeple kimyasal maddeler içeriyor. Meyve ve sebzelerinizi kabartma tozuyla ovarak zararlı kimyasalları yok edebilirsiniz.

Kötü kokan ayakkabılardan kurtulun

koku

Ayakkabılarınıza içinde ne olduğunu bilmediğiniz koku gidericilerden sıkmak yerine geceden kabartma tozunu serpip sabah ayakkabılarınızdan arındırarak tertemiz ayakkabılar giyebilirsiniz.

Böcek Isırıklarını Tedavi Edin

bocek isirik

Çocukken sokakta oynarken sivrisinekler ve diğer böcekler tarafından ısırıldığımızı hatırlıyorsunuz değil mi? Hatta bahar aylarının gelmesiyle artık ortaya çıkmaya başlayan sivrisinekler gözünüze çarpmaya başlamıştır bile. Eğer böcek ısırıklarına kabartma tozunu su ile diş macunu kıvamına getirip uygularsanız kaşıntı ve şişlikler yok olacaktır.

Evde Kendi Deodorantınızı Yapın

deodorant

Bir sürü zararlı kimyasalı cildinize sürmek istemiyorsanız kabartma tozunu koltuk altınıza serperek kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Diş Macununuzu Kendiniz Yapın

karbonat2

1 çay kaşığı kabartma tozu ile 1 çay kaşığı suyu karıştırarak kendi diş macununuzu yapabilirsiniz.

Elma Sirkesi ve kabartma tozu Karışımı

sirke karbonat

Bu karışım sayesinde mide rahatsızlıklarınız ortadan kalkacak ve sindiriminiz kolaylaşacaktır. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 çay kaşığı kabartma tozunu karıştırarak tüketin.

Bahçe Bitkileri için Doğal Böcek İlacı

Bahçe bitkilerinizin, sebze, meyve ağaçlarınızın ve fidelerinizin böcekler tarafından talan edilmesini istemiyorsunuz ancak böcek ilacı kullanarak doğayı da kirletmek istemiyorsunuz değil mi? Sizin için bir çözümümüz var. 4 çay kaşığı kabartma tozu ve 1,5 litre suyu karıştırarak bitkilerinize sıkarsanız her türlü zararlı canlıdan kurtulacaksınız.

Kabartma Tozu ve Limon Suyu Karışımı

Sindirimi düzenler ve vücuttaki şişlikleri yok eder.

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • Yarım limon
  • 2 su bardağı su

Hazırlanış

Tüm malzemeleri karıştırın ve sabah aç karnına tüketin. Zamanla değişimi fark edeceksiniz.

Siz kabartma tozunu nasıl kullanıyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!