Kadınların Bilinmeyen 10 Özelliği

kadınların bilinmeyen özellikleri

Kadın bedeninin inanılmaz dayanıklı olduğunu zaten biliyoruz ve herkesin kadın ve erkek arasındaki renk farkı hakkında bir şeyler duyduk. Selülitlerinde aslında kötü bir şey olmadığını, gayet normal olduğunu da biliyoruz.

Kadınların doğuştan erkeklerden daha rasyonel düşündüklerini biliyor musunuz?

Bilge Cafe, kadın bedeni hakkında muhtemelen hiç duymadığınız 10 bilgiyi sizin için derledi. Hatta sizin bir bonusumuz da var!

1-Kadın boynu daha hareketlidir.

Kadınları ve erkeklere seslenildiği zaman dönüşlerindeki farkı hiç fark ettiniz mi? Bunu deneyin ve erkeklerin bütün vücuduyla döndüğünü oysa kadının sadece kafasını çevirdiğini fark edeceksiniz. Bunun sebebi, kadın bedenin daha elastik olan kas yapısıdır.

Ama kadınların yine de başını çevirirken dikkatli olması gerekiyor. Bir araştırmaya göre kadınların erkeklere göre daha sık boyun ağrısı şikayetiyle doktora gittiği belirtiliyor.

2-Kadınlar uyurken daha duyarlıdır.

Bu gerçek, evrimsel bir sürecin sonucudur. Kadınlar uyurken seslere karşı daha duyarlı olur ve bu sayede ağlayan bir bebeği rahatlıkla duyabilirler. Fakat bu kural sadece yüksek ses tonları için geçerlidir. Düşük seslerde uyumalarına normal seyirde devam edeceklerdir.

Bu durumda kadınlar uyku bozukluklarına erkelere göre daha duyarlıdır

3-Kadınların bir göğsü diğerinden büyüktür.

Bu fark gözle görülmeyecek kadar az da olsa dikkat çeker bir ölçüde de olsa endişe edilecek bir şey yoktur. Kimsenin simetrik göğüsleri yoktur. Bunun için birçok neden var. Örneğin, meme dokusu hacmi veya göğüs cebinin farklı bir boyutu veya şekli olabilir. Bazen cildin elastik oluşundan bile kaynaklanabilir.

Her neyse, tüm memelerin güzel olduğuna inanıyoruz.

4-Kadınlar erkeklerden daha rasyoneldir.

Kadınların daha duygusal ve erkeklerin daha rasyonel olduğu herkes tarafından onaylansa da gerçek tam tersidir. Erkeklere göre daha kalın bir korteksleri vardır. Ayrıca çeşitli bilinçsel ve genel zekâ testlerinde daha başarılı olmuşlardır.

Bu arada erkeklerin daha yüksek beyin hacimleri vardır ve bu da daha duygusal kararlar almasında büyük rol oynar.

5-Selülit kötü değildir.

Her şeyden önce “ selülit “ bilimsel bir terim değildir ve obezitenin de habercisi değildir. Sadece olgunluk göstergesidir denilebilir. İstatistiğe göre sadece 40 kadından 1’i kalçasında böyle bir yağ birikimine sahip değildir.

Buna rağmen yağları yanlış yorumluyor ve vücudumuzda baş edilemeyen toksik madde birikimi sanıyoruz fakat östrojen de dahil olmaz üzere pek çok hormonların üretiminde büyük rol oynuyor.

Gerçek şu ki selülit küresel bir sorun olarak 50 senesi bile olmamıştır. Marilyn Monroe olmasaydı da bu kadar endişelenir miydiniz?

6-Kadınlar daha hızlı sarhoş olurlar.

Kadınların vücutlarında daha az su vardır. Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz? Pek çok şey. Kadınlar erkeklere göre daha hızlı sarhoş olurlar, bunun sebebi ise vücutları alkolü kan dolaşımına ulaşmadan sindirebilir.

Kadınlar erkeklerden daha az terler. Bu iyi bir şey gibi gözükebilir ama kadınların sıcak olan probleminin başlıca nedeni de budur. Düşük su seviyesi ve dolayısıyla daha küçük kan hacmi nedeniyle, kadınlar ayrıca erkeklerden % 12 daha düşük hemoglobin seviyelerine sahiptir.

7-Kadınlar diğer insanlara daha güçlü bağlar oluştururlar.

Bunun nedeni, kadınların daha yüksek oksitosin düzeylerine sahip olmasıdır. Oksitosin aşk hormonu olarak anılır. Bağların kuvvetlenmesine yardımcı olur, ilişkileri daha sıkı yapar ve stresi azaltır. Oksitosin, anne-çocuk bağında ve hatta emzirme konusunda bile rol oynar.

8-Kadın bedeni yirmili yaşlarında bile değişiyor.

Eğer çılgın, sağlıksız ve gençseniz yaşam tarzınızı değiştirmek için geç değil. Kadın bedeni yirmili yaşlarda bile büyümeye ve değişmeye devam ediyor. Yani, muz ve badem yemeye devam edin, kemiklerinizi güçlendirmeye gerçekten yardımcı olan çok miktarda kalsiyum içerir. Egzersizler de kaslarınız güçlendirecektir.

Ayrıca, prefrontal korteksiniz hala gelişmekte olduğundan karar vermede daha iyi bir şansınız olacaktır.

9-Kadınlar daha yaratıcıdır.

Yaratıcılık bir beyin ağıdır ve beynin içinde çok fazla bağlantı bulunur. Çalışmalar gösteriyor ki; kadın beyninde bu bağlantılardan ve ağlardan erkek beynine göre daha fazla bulunuyor.

Bu kadınların neden-sonuç ilişkisini rahatça kurmalarında ve bir rutine çok çabuk alışmalarında büyük rol oynuyor.

10-Kadınların erkeklere göre daha açık bir ten rengi vardır.

Yeni araştırmaya göre, Avrupa kökenli kadınların, erkeklere kıyasla doğal sarışın olma olasılığı iki kat daha fazladır. Çalışma, bunun doğumda kadında olabilecek sarışın genlerin dişilerde erkeklere göre daha kalıcı anlamına gelebiliyor. Aynı zamanda evrimsel nedenlerden ötürü de olabilir çünkü sarışın kadınların ilişkilerinde başarılı olma olasılıkları daha yüksektir ve koyu saçlı bir erkek ise kadınlarla ilişkilerinde daha başarılırdır. Tabi ki bunlar sadece varsayımlar.

Şimdilik bilim adamları bu olayı “ilgi çekici bir gizem” olarak adlandırıyorlar.

Bonus: Beden dili tavsiyesi

Gizemlerden bahsedecek olursak, kadın bedenin başka bir mistik özelliği de beden dilidir. İster kurgu ister bilim olsun, size bırakıyoruz ancak kadın cazibe testini sadece bir şey geçti: el hareketleri.

Bir kadının duruşunu tutma şekli duygularıyla ilgili çok şey söyler. Ayaktayken en önemli pozisyonlardan biri; omuzları düşürüp elleri bağlamaktır. Bu neyle ilgilendiğinizi gösterir. Hatta eğer kollar bağlanırsa konuşulan kişiyle bir ilişki istenmediğini gösterir.

Eğer ellerinizi çenenizin altında ve ceplerinizin dışında tutarsanız, kollarınızı fazla bağlamazsanız hem sosyal hem de iş ve romantik durumlarda daha çekici görünürsünüz.

Hangi madde de gerçeklerin farkına vardınız? Hangilerini biliyordunuz? Fikirlerinizi ve önerilerinizi yorumlarda paylaşın.