Kamu Bankalarından 6 Ayı Ödemesiz Kredi Desteği

bankalarda kredi destegi

Hanehalkı aylık geliri 5 bin lira ve altında olan bireysel müşterilerini finansal açıdan desteklemek için Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank yeni bir kredi uygulaması sundu.

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank tarafından yapılan ortak açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip coronavirüs salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdam’a vermiş olduğu zararı en aza indirmek için “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda hanehalkı aylık geliri 5 bin lira ve altında olan bireysel müşterilerini finansal açıdan desteklemek yeni bir kredi uygulaması sundu.

kredi destegi

Bireysel müşterilerine temel ihtiyaçlarını karşılamaları için “Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi” adı verilen uygulama ile maksimum 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitler şeklinde kredi kullanma imkanı sunuldu.

Bankalar tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecek olan “Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi” ile bankalar müşterilerine Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile krediden faydalanma imkanı da sunacak.

bankasi

Başvurular, 1 Nisan’dan itibaren kabul edilecek

1 nisandan itibaren başvuruların kabul edileceği belirtilirken, uygulamadan yararlanmak isteyenler için Ziraat Bankası, Halkbank ya da VakıfBankasından sadece bir tanesine başvuru yapma hakları olacak.

Yaşanan salgın nedeniyle sağlık tedbirleri uygulandığından kredi başvurularında bankalara ait olan mobil uygulamalar ile internet şubeleri aracılığı ile yapılması planlandı. Taleplerin toplanmasının ardından kredi kullandırılması uygun görülen müşterilerin hesaplarına talep etmiş oldukları kredi tutarları aktarılacak. A

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/kamu-bankalarindan-bireysel-ihtiyac-destegi-kredisi/1784966