Türkiye’nin E-Ticaret Devi 5 Bin Kişiyi İşe Alacağını Duyurdu

e ticaret devi 5 bin isciye umut olacak

Tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılım göstererek pandemi olarak nitelendirilen yeni tip corona virüsü covid-19 salgını her geçen gün can kayıplarına neden olurken E-ticaret devinden 5 bin kişiyi işe alacağı haberi geldi.

Salgın nedeniyle bilinçli bir şekilde zamanlarını evde geçiren halk da ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılamaya başladı. E-ticaret alanında faaliyet gösteren Hepsiburada son zamanlarda artan talebi karşılamak için 5 bin kişi daha istihdam edeceklerini açıkladı.

hepsiburada fabrikasi

Covid-19 salgını nedeniyle vatandaşların online alışverişlere yönelmesi bu alanda faaliyet gösteren E-ticaret firmalarında hareketliliğin artmasını sağladı.

E-ticaret alanında faaliyet gösteren Hepsiburada Gebze Akıllı Operasyon Merkezi, Hepsijet Lojistik ve Hepsiexpress Cebindeki Market birimlerindeki operasyon ve dağıtım ağında görevlendirmek üzere yıl sonuna kadar ek 5 bin kişiyi daha istihdam edeceklerini açıkladı. Ek 5 bin istihdamdan sonra firmanın operasyon ve dağıtım alanında toplam çalışan sayısı 7,500 kişi olacak.

e ticaret calisma ofisi

Müşterilerimizin Hayatını Kolaylaştırmaya Devam Ediyoruz

Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ konuyla ilgili olarak yatırıma devam edeceklerini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti:,

e ticaret zirvesi

“Hepsiburada olarak yeni ürünler, hizmetler, teknolojik çözümler ile yatırım yapmaya ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz.

hepsiburada ise alim yapacak

Özellikle, içinden geçtiğimiz bu zor günlerde, Hepsiburada Ailesi olarak, tam bir görev bilinciyle vazifemizi yerine getirmek için tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu çerçevede, Hepsiburada olarak Akıllı Operasyon Merkezimiz, Hepsijet ve Hepsiexpress hizmetlerimiz için bu yıl sonuna kadar 5 bin kişilik bir ek istihdam oluşturmayı hedefliyoruz”