Kulak Pamuğunu Evde Kullanabileceğiniz 7 Farklı Yer

kulak temizleyicizi3

Kulaklarınızı veya burnunuzu temizlemek için banyoda bir kutu pamuklu çubuk değil mi? Bazen de makyajınızı düzeltmek için mi kullanıyorsunuz? Eğer öyleyse, o zaman bu yazı tam size göre! Pamuklu çubukları başka birçok şey için kullanabilirsiniz. Ve çoğunlukla bazı ev işlerinde!

İşte pamuklu çubukları evde kullanabileceğiniz yerler!

1. Kremlerin temiz tutulması

krem

Parmağınızı bir krem ​​kavanoza batırdığınız zaman, bakteri o kremin içerisine girer. Bakım ürünlerinizi temiz tutmak için ihtiyacınız olan miktarı çıkarmak istediğinizde pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

2. Elektronik temizliği

kulak temizleyicisi

Her gün birçok elektronik cihaz kullanıyor, ancak nadiren düzgün bir şekilde temizlemeyi düşünüyoruz. Zaman içinde bu elektronik cihazlara birçok bakteri bulaşıyor. Telefonların, tabletlerin ve dizüstü bilgisayarların köşelerini ve deliklerini temizlemek için alkole batırılmış pamuklu çubuk veya başka bir temizlik ürünü kullanın. Klavyenizdeki tuşların arasındaki boşlukları temizlemek için de kullanışlıdır.

3. Araba içi temizlik

araba temizleme

Nemli bir pamuklu çubuk, arabanızın içindeki ulaşılması zor alanlardaki tozu ve kiri gidermenizi sağlar. Kapı kollarını, cam kollarını, havalandırma deliklerini ve vites kolunu düşünün.

4. Fön Makinesindeki birikmiş kir ve toz

birikmis kir toz

Bir saç kurutma makinesinin arkasında veya yanında biriken kir yangına neden olabilir. Bu nedenle, her seferinde saç kurutma makinenizin arkasındaki filtreyi temizlemeniz önemlidir. Bu, ulaşılması zor alanlara ulaşmak için nemli bir pamuklu çubuk kullanıp temizlik yapabilirsiniz.

5. Hızlı boya düzeltmeleri

duzeltmeler

Evde hızlı boya düzeltmeleri için yanınızda pahalı boya fırçaları veya rulolar taşımanıza gerek yok! Bir pamuklu çubuğu boyaya batırın ve küçük aşınma izlerini, soyulmuş boyaları ve duvarlardaki diğer problemleri örtmek için kullanın.

6. Sıkışmış fermuarı açmak

fermuar2

Pamuklu çubuğu az miktarda vazeline veya yemeklik yağa batırın ve sıkışmış bir fermuarın etrafına silin. Yağlı madde sayesinde fermuar yağlanır ve açılmasına yardımcı olur.

7. Mücevher parlatma

mucevher temizleme

Pamuklu çubuklar, mücevherlerinizi temizlemek için harika bir araçtır. Sadece pamuklu çubuğa bir mücevher temizleme solüsyonu ekleyin ve küpeleri, kolye ve broşların köşelerini ve deliklerini temizlemek için kullanın.